Onyx Boox Palma to 6-calowy czytnik wielkości telefonu

Najnowsze urządzenie Onyx Boox Palma to 6-calowy e-czytnik z odchudzoną wersją Androida, może wyglądać jak telefon z wyświetlaczem E Ink, ale tak nie jest.

Onyx Boox Palma

Marka czytników Onyx Boox odniosła ostatnio poważny sukces na rynku e-czytników. Dzięki większym wyświetlaczom Boox Tab Ultra – zarówno czarno-biały, jak i kolorowy – czytnik jest fantastycznym urządzeniem czy to do czytania, czy do szkicowania i tworzenia ilustracji. Najnowsze urządzenie firmy Onyx Boox Palma nie jest tabletem, ale technicznie nie spełnia również wymagań smartfona. Mimo to ma poważny potencjał dla niszy użytkowników, którzy chcą wyświetlacza e-papierowego w znacznie lżejszej obudowie.

Przeczytaj też: Onyx BOOX Tab X – nowy tablet e-ink z kartą graficzną „Smooth Refresh”

Boox Palma ma zaledwie 6,3 cala wysokości i posiada 6,13-calowy wyświetlacz 824 x 1648 px. Wyświetlacz to E Ink Carta 1200, który działa w pełnej czerni i bieli. Oczywiście Boox wykorzystuje coś, co nazywa się „przednimi światłami”, które pomagają określić temperaturę barwową na podstawie preferencji użytkownika.

Boox Palma działa z 6 GB pamięci RAM i 128 GB wewnętrznej pamięci UFS2.1. Wszystko działa w oparciu o ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Advanced Octa i jest zasilane przez przyzwoitą baterię o pojemności 3950 mAh. Na takim wyświetlaczu e-ink bateria prawdopodobnie wytrzyma bardzo, bardzo długi czas między ładowaniami. Dla porównania, bateria Boox Tab Ultra o pojemności 6300 mAh wystarcza na kilka tygodni przy regularnym użytkowaniu.

Opis elementów Onyx Boox Palma
Opis elementów Onyx Boox Palma

Jedną rzeczą, której brakuje Boox Palma, jest tacka na kartę SIM lub kompatybilność z eSIM. Aby był to telefon, technicznie musi mieć możliwość połączenia z siecią komórkową. Tylko Wi-Fi i Bluetooth sprawiają, że Boox Palma jest tym, czym iPod Touch był dla iPhone’a — zdolnym klonem bez wysyłania SMS-ów i dzwonienia.

Onyx Boox Palma - social media i e-booki

Oczywiście opcje takie jak Telegram i Whatsapp powinny działać dobrze z zainstalowanym na nim fabrycznie systemem Android 11. Jeśli chodzi o robienie zdjęć Palma wykorzystuje do tego aparat 16 MP.
Jedną z fajnych funkcji, na którą czekamy, jest konfigurowalny przycisk boczny, który wydaje się przypominać „czerwony przycisk” Lenovo ThinkPhone.

Boox Palma ma na celu „oderwanie się” i ułatwienie zdrowszego połączenia z technologią. Wyświetlacze e-papierowe robią to całkiem dobrze i zapewniają mniejsze zmęczenie oczu czytelnikom, artystom i użytkownikom serwisów społecznościowych. Chociaż w najnowszej ofercie nie ma obsługi koloru, Boox Palma ma potencjał jako kieszonkowy e-czytnik, który oferuje inną perspektywę niż jakiekolwiek inne 6-calowe urządzenie.

Onyx Boox Palma - StandBy
Onyx Boox Palma – StandBy

Onyx Boox Palma trafił do przedsprzedaży za 250 USD, ale już został wyprzedany. Wygląda na to, że po pełnej cenie Palma będzie sprzedawany za 280 USD i wkrótce powinna rozpocząć się wysyłka. Nie jesteśmy pewni, kiedy urządzenie wróci do sprzedaży, ale za 280 USD 6-calowy e-czytnik z niesamowitą baterią i możliwościami Androida może być dla niektórych niezłą okazją.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Onyx | 9TO5Google