Onyx BOOX Tab X – nowy tablet e-ink z kartą graficzną „Smooth Refresh”

BOOX reklamuje swój najnowszy 13,3-calowy e-czytnik z systemem Android jako wyposażony w moc GPU, która zapewnia „technologię Super Refresh”.

BOOX Tab X

Nowa technologia czytnika e-booków i tabletu e-ink w jednym – Onyx BOOX Tab X jest niezbędna do wykonywania różnych zadań, takich jak przewijanie lub robienie notatek, tak „płynnie”, jak to tylko możliwe. BOOX Tab X korzysta również z „wyraźniejszego” ekranu i „większej” baterii, mimo że jest cieńszy niż jego odpowiednik z poprzedniej generacji o tym samym rozmiarze i cenie początkowej.

Zobacz też: Kobo Clara 2E ma konkurować z najlepszymi czytnikami

Nowy BOOX Tab X i wcześniej istniejący Max Lumi2 to 13,3-calowe (lub „formatu A4”) tablety z wyświetlaczami e-ink Carta 1250, które mogą obsługiwać system Android 11 z serii Onyx BOOX – jednak ich producent reklamuje najnowszy model jako znaczną aktualizację dzięki zwiększonej pojemności baterii 6300 mAh w obudowie, która zmniejszyła się o 1,1 mm.

Czytnik posiada również procesor graficzny GPU (który, choć opisany jako „ekskluzywny”, znajduje się również w jego niedawnym poprzedniku, Tab Ultra) oceniany jako obsługujący 4 różne tryby „Super Refresh”.

Tab X jest zatem przystosowany do przełączania się między nimi w zależności od wykonywanego zadania (na przykład czytania lub rysowania z odpowiedzią na poziomie 4096 dla kompatybilnego BOOX Pen2 Pro), w sposób, który może być najbliższy adaptacyjnemu odświeżaniu dla e-czytelnika.

Wyświetlacz tabletu o rozdzielczości 2200×1650 px jest również napędzany przez (nienazwany) ośmiordzeniowy procesor Qualcomm, w towarzystwie 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Ma również dwuzakresowe Wi-Fi, dwa głośniki, zintegrowany mikrofon i USB typu C – jednak bez gniazda 3,5 mm.

Porównanie BOOX Tab X vs. Tab Ultra
BOOX Tab X vs. Tab Ultra

BOOX Tab X jest dostępny w sklepie internetowym producenta lub wybranych kanałach, w tym Amazon, obecnie za 879,99 USD z Pen2 Pro w pudełku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck