Zbliża się finał serialu „Tom Clancy’s Jack Ryan”

W przededniu premiery dwóch finałowych odcinków serii Tom Clancy’s Jack Ryan, Prime Video ujawnia kilka faktów i ciekawostek z planu i dzieli się klipami z ostatnich odcinków.

Finałowy sezon „Tom Clancy's Jack Ryan”
Finałowy sezon „Tom Clancy’s Jack Ryan”

W ciągu ostatnich kilku lat fani z zapartym tchem śledzili losy Johna Krasińskiego w roli kultowego bohatera Jacka Ryana. Przemierzał on świat odkrywając złożone, międzynarodowe spiski i walcząc z terroryzmem. Podczas gdy widzowie z całego świata wyczekują finałowego odcinka ostatniego sezonu, który pojawi się 14 lipca 2023 roku na Prime Video, platforma ujawnia kilka faktów i ciekawostek o produkcji.

Zobacz też: Czy „Citadel” to nowy hit Prime Video?

  • Cztery sezony Tom Clancy’s Jack Ryan kręcono w 16 krajach na całym świecie. 
  • Podczas prac nad serialem obsada uczyła się nowych języków, w tym hiszpańskiego, rosyjskiego i arabskiego. 
  • Po zakończeniu ostatniego sezonu John Krasinski wygłasza mowę pożegnalną do obsady i ekipy. 

W trakcie prac nad pierwszym sezonem ekipa udała się do Waszyngtonu, Paryża, Montrealu i Marrakeszu. Scenę „Zatoka Adeńska” z drugiego odcinka umiejscowioną w Jemenie kręcono w porcie Essaouira, położonym w Maroku na wybrzeżu Atlantyku. Historyczne, otoczone murami miasto było również miejscem akcji kultowych produkcji takich jak Alexander i John Wick 3.

Drugi sezon zabrał widzów w zapierającą dech podróż do Kolumbii, Wielkiej Brytanii i Rosji. Przeistoczony w Caracas Miraflores Palace National Capitol znajduje się w centrum Bogoty w Kolumbii. Londyński Uniwersytet Royal Holloway zagrał King Edward University. Produkcja powstawała również w kilku lokalizacjach w Moskwie.

Widzowie trzeciego sezonu mogli podziwiać piękne krajobrazy Włoch, na Węgier, Czech, Grecji i Słowacji. Włoscy fani mogli zauważyć, że ambasada USA w Rzymie była w rzeczywistości głównym budynkiem Akademii Amerykańskiej w tym mieście. Natomiast Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie zostało wykorzystane jako pałac rządowy, w którym prezydent Czech Alena Kovac (Nina Hoss) zastawia zasadzkę na rosyjskiego ministra spraw zagranicznych podczas konferencji prasowej. Dodatkowe lokalizacje wykorzystane w serialu to Zamek Praski, Santorini i Ateny.

Widzowie nie będą rozczarowani również lokacjami w ostatnim sezonie, gdy Jack zmierzy się z najbardziej niebezpieczną misją do tej pory. W finałowej serii wraca on do Waszyngtonu jako nowy zastępca dyrektora CIA, ale uważni hiszpańscy fani mogli zauważyć, że w pierwszym odcinku willa Lopesan hotelu Conde Resort & Thalasso na Wyspach Kanaryjskich została wykorzystana do sportretowania domu prezydenta Nigerii.

Kadr z finałowego sezonu serialu „Tom Clancy's Jack Ryan”
Kadr z finałowego sezonu serialu „Tom Clancy’s Jack Ryan”

W trakcie wszystkich czterech sezonów ekipa odwiedziła Węgry, Stany Zjednoczone, Chorwację, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, Czechy, Słowację, Grecję, Rosję, Austrię, Kanadę, Francję, Maroko, Kolumbię, Wielką Brytanię i Włochy.

Imponujące popisy kaskaderskie

We wszystkich sezonach serii John Krasinski wykonuje sam popisy kaskaderskie. Jeden z producentów serialu powiedział: „Mieliśmy niesamowity zespół kaskaderów, którzy zawsze byli gotowi przenieść serial na wyższy poziom emocji, czy to dzięki pościgom samochodowym przez Ateny, wyskakiwaniu z helikoptera na Morzu Adriatyckim, skakaniu z budynku w Grecji czy wspinając się się na burtę statku w trzecim sezonie”.

Książki, na bazie których powstał serial

Z szacowaną liczbą 100 milionów sprzedanych egzemplarzy i 17 bestsellerami na liście New York Timesa, seria książek Toma Clancy’ego Jack Ryan jest globalnym fenomenem, przyciągającym fanów z całego świata.

Każdy sezon Jacka Ryana na Prime Video to oryginalne pomysły i fabuły, które wykorzystują kultowy materiał Toma Clancy’ego jako podstawę. Sezony czerpią inspirację z różnych książek autora, m.in. Stan Zagrożenia, Polowanie na Czerwony Październik, Czas Patriotów. 

Obsada uczyła się języków obcych na planie

W trakcie międzynarodowych podróży, nasi główni bohaterowie Jack Ryan, James Greer i Mike November konsekwentnie pokazywali swoje międzynarodowe doświadczenie, szacunek dla lokalnych kultur i znajomość języków, dzięki czemu mogli dobrze wykonać swoją pracę.

Podczas kręcenia większość obsady musiała znać lub nauczyć się kilku różnych języków związanych z daną serią, aby nadać serialowi bardziej realistyczny charakter. Ekipa była pod szczególnym wrażeniem, gdy zobaczyła, jak Wendell wybiera język rosyjski, aby dodać autentyczności swojej roli w sezonie trzecim, Michael Kelly próbuje swoich sił w języku hiszpańskim w sezonie drugim, a John uczy się wybranych zwrotów arabskich w pierwszym sezonie.

Konsultanci zaangażowani w produkcję

Podczas prac nad każdym z sezonów produkcja korzystała z pomocy doradców politycznych z wielu krajów, aby zapewnić unikalny i realistyczny wgląd w ten szczególny świat. Konsultanci nadali serialowi wysoki poziom realizmu, doradzając, gdzie kręcić, a gdzie nie. Produkcja ściśle współpracowała także z wojskiem. W 3. sezonie marynarka wojenna umożliwiła kręcenie zdjęć na swoich okrętach.

Kadr z finałowego sezonu serialu „Tom Clancy's Jack Ryan”
Kadr z finałowego sezonu serialu „Tom Clancy’s Jack Ryan”

Pożegnanie z ekipą

Producent serialu powiedział: „John zawsze był pełen wdzięczności dla obsady i ekipy, a ostatniego dnia na planie wygłosił wspaniałą mowę pożegnalną, podkreślając jak znacząca była dla niego ta rola, a cała ekipa stała się dla siebie nawzajem niemal rodziną”.

Prime Video udostępnia dwa nowe klipy z odcinków piątego i szóstego serialu Tom Clancy’s Jack Ryan S4, ujawniając co się wydarzy w epickim finale

Ostatnie odcinki serialu Tom Clancy’s Jack Ryan S4 pojawią się na platformie Prime Video 14 lipca 2023 roku.

Prime Video opublikowało dwa zupełnie nowe klipy z odcinków piątego i szóstego, które są zajawką pełnych emocji odcinków finałowych napędzanego spiskiem czwartego i ostatniego sezonu Tom Clancy’s Jack Ryan. Sześcioodcinkowy sezon jest dostępny wyłącznie na platformie Prime Video w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie.

W serialu występują John Krasinski jako Jack Ryan, Wendell Pierce jako James Greer, Michael Kelly jako Mike November i Betty Gabriel jako pełniąca obowiązki dyrektora CIA Elizabeth Wright, a Abbie Cornish powraca jako Cathy Mueller. W tym sezonie do obsady dołączają Michael Peña jako Domingo Chavez i Louis Ozawa jako Chao Fah.

Tom Clancy’s Jack Ryan jest koprodukowany przez Amazon Studios, Paramount Television Studios i Skydance Television, a jego producentami wykonawczymi są Allyson Seeger, Andrew Form, John Krasinski, Brad Fuller, Michael Bay i John Kelly. Dodatkowo, Tom Clancy i David Ellison, Dana Goldberg i Matt Thunell ze Skydance Television są, wraz z Vaun Wilmott, Mace Neufeld i Carlton Cuse, producentami wykonawczymi czwartego sezonu.

Fani mogą również oglądać pierwsze trzy sezony serialu Tom Clancy’s Jack Ryan na platformie Prime Video. Klienci Prime w Polsce cieszą się oszczędnościami, wygodą i rozrywką, a wszystko to w ramach jednej subskrypcji Prime, za jedyne 49 zł na rok lub 10,99 zł miesięcznie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video