Apple pojawia się na Threads, które ma już prawie 100 mln użytkowników

Threads ma już niemal 100 mln użytkowników w ciągu zaledwie 5 dni od startu – na platformie zawitało teraz także Apple.

Logo aplikacji Threads na tle Instagrama

O ile mi wiadomo, konta marki Apple są wszędzie oprócz Mastodona. Teraz pojawiło się kilak kont Apple’a na dopiero co debiutującej aplikacji Threads, ale debiutującej z przytupem! Po zaledwie dobie usługa miała już 1 mln użytkowników, a po 5 dniach mówi się już o prawie 100 mln rejestracji.

Konto Apple News jako pierwsze konto marki Apple pojawił się na Threads. Od tego czasu do nowej platformy społecznościowej dołączyły nowe konta Apple Books, Apple Music, Shazam i Beats by Dre.

Pewnie wkrótce pojawi się ich więcej. Dołączanie do Threads jest bardzo łatwe, jeśli masz już konto na Instagramie, ale jeszcze nie w Europie! Apple ma dużo kont na Instagramie, w tym konta Apple, Apple TV i Apple Fitness +.

Dlaczego to ma znaczenie? Pokazuje zaangażowanie Apple’a w zupełnie nową platformę podobną do Twittera, zwłaszcza że firma nie poparła Mastodona w ten sam sposób. W przypadku Threads pokazuje również, jak popularna staje się stara usługa (na wypadek, gdyby 100 milionów użytkowników nie było wystarczającym dowodem).

97 mln użytkowników Threads w zaledwie 5 dni
97 mln użytkowników Threads w zaledwie 5 dni

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Threads