„Threads” wystartuje do walki z Twitterem już 6 lipca!

Zanim Twitter całkowicie „odleci w kosmos” nowa platforma Threads firmy Meta może być ostatnim gwoździem do trumny serwisu Muska.

Ikona aplikacji „Threads, an Instagram app”

Zgodnie z informacją w sklepie App Store, konkurencyjna aplikacja Twittera od Mety – Threads, an Instagram app, ma zostać uruchomiona 6 lipca 2023 roku. Internauci zauważyli również coś, co wydaje się być wczesną listą w sklepie Google Play, która pierwotnie pojawiła się w weekend. Jeśli chcesz porzucić Twittera na dobre, zanim ELon Musk wystrzeli ją w kosmos, być może nie będziesz musiał długo czekać na pobranie Threads, an Instagram app.

Zobacz też: Twitter Blue także w Polsce, ale panie Musk nie za taką kasę!

Meta dodała również zwiastun daty premiery do aplikacji Instagrama. Wpisanie „Threads” w polu wyszukiwania (lub kilku innych słów kluczowych) powoduje wyświetlenie ikony biletu na pasku wyszukiwania. Stuknij go, a pojawi się obracający się bilet pokazujący Twoją nazwę użytkownika na Instagramie wraz z lokalnym czasem uruchomienia.

Wirujący bilet zawiera również kod QR, który kieruje do strony threads.net, pozornie nowym portalem internetowym platformy mediów społecznościowych. Tutaj zobaczysz licznik czasu, który również zakończy się 6 lipca 2023 roku o 16:00 czasu polskiego (10:00 EST).

Oto oficjalny — i krótki — opis aplikacji z App Store’a: Powiedz więcej dzięki Threads — tekstowej aplikacji do konwersacji na Instagramie. Threads to miejsce, w którym społeczności spotykają się, aby omówić wszystko, od tematów, które Cię interesują dzisiaj, po to, co będzie modne jutro. Niezależnie od tego, co Cię interesuje, możesz obserwować i łączyć się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy — lub zbudować własną lojalną grupę obserwujących, aby dzielić się pomysłami, opiniami i kreatywnością ze światem.

Zrzut ekranu ze strony Threads.net
Zrzut ekranu ze strony Threads.net (4 lipca 2023)

Wyścig o zbudowanie lepszego Twittera

Reddit, Twitter, Mastodon: dokąd wszyscy mają teraz iść? Zarówno App Store, jak i Google Play Store zawierają podobne serie zrzutów ekranu aplikacji, pokazujące, jak możesz zalogować się za pomocą swojego loginu na Instagramie, znaleźć konta, które obserwujesz na Instagramie w nowej aplikacji i publikować w interfejsie podobnym do Twittera, Mastodona, Bluesky lub dowolnej innej aplikacji społecznościowej opartej na wiadomościach tekstowych.

Wiadomość o uruchomieniu Threads pojawia się na Twitterze. W zeszłym tygodniu należąca do Elona Muska sieć mediów społecznościowych zablokowała niezarejestrowanym użytkownikom możliwość przeglądania tweetów i wprowadziła tymczasowe ograniczenia szybkości dla zalogowanych, które mogą blokować cię po przeczytaniu setek lub tysięcy postów dziennie. Zmiany te prowadzą do powszechnych problemów w weekendy, w których użytkownicy nie mogą przeglądać usługi.

Twitter nagle wprowadza również poważne zmiany w TweetDeck, narzędziu używanym przez wielu dziennikarzy i specjalistów od mediów społecznościowych, wkrótce po tym, jak aplikacja zaczęła się psuć, rzekomo pod presją skrobaków poszukujących danych do zasilania modeli AI. A za około miesiąc TweetDeck ma stać się płatną funkcją. Wielu użytkowników Twittera próbowało skorzystać z usługi Bluesky podczas świątecznego weekendu, ale usługa ta wstrzymała rejestrację nowych użytkowników na ponad jeden dzień, aby naprawić problemy, które napotkała z powodu fal ludzi zalewających aplikację. Prezes Mastodona mówi jednak, że jego usługa tez ma się dobrze.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Threads, an Instagram app”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Threads, an Instagram app”

W odpowiedzi na wiadomość o dacie uruchomienia Threads, Elon Musk odpowiedział na kilka tweetów, które wskazywały na ilość danych, które Meta może gromadzić o użytkownikach w Threads. „Dzięki Bogu, że są tak rozsądni” – napisał w odpowiedzi na jeden tweet. „Wszystkie Twoje wątki (threads) należą do nas” – napisał były dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, obok zrzutu ekranu z powiadomieniem o gromadzeniu danych Threads. „Tak” było odpowiedzią Muska.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Threads | The Verge