Dziwna mysz Gima z fizycznymi klawiszami klawiatury

Zaprojektowana przez Hizina Joo mysz komputerowa Gima może wykorzystywać fizyczne klawisze klawiatury – w miejscu dwóch przycisków.

Koncept myszy mechanicznej Gima z klawiszami klawiatury

Czcigodna mysz komputerowa nie zmieniła swojego podstawowego formatu od dziesięcioleci, chociaż pojawiły się dodatki, takie jak środkowy przycisk myszy lub kółko przewijania i zmiany z trackballa na laser. Oznacza to, że to niezbędne narzędzie do współczesnego życia nadal nosi wiele wad ergonomicznych swojego przodka, co jest niemal dosłownym problemem w dobie komputerów. Było kilka pomysłów projektowych skupionych wokół rozwiązania tego problemu, chociaż wiele z nich zmienia mysz do tego stopnia, że ​​stała się nierozpoznawalna. Ta konkretna koncepcja projektowa skupia się na uczynieniu myszy nieco bardziej zrównoważoną, głównie poprzez umożliwienie ponownego wykorzystania części klawiatury, które być może zalegają w szufladzie.

Może Cię zainteresować także: Podkładka pod mysz Curble wydaje się być ergonomiczna i ładna

Zainteresowanie klawiaturami mechanicznymi wzrosło, zwłaszcza wśród pracowników biurowych i graczy, którzy w dużym stopniu polegają na precyzji, komforcie i satysfakcjonujących doświadczeniach. Z tego powodu na rynku dostępnych jest wiele przełączników klawiatury i nakładek klawiszy dla tych, którzy nie tylko uwielbiają dostosowywać swoje klawiatury, ale także samodzielnie je naprawiać. Z kolei myszy komputerowe ledwo osiągnęły punkt, w którym można łatwo wymienić zepsute przyciski, nie mówiąc już o zmianie niektórych części według własnego uznania i upodobań.

To jest rodzaj ograniczenia, które koncepcja myszy Gima próbuje przezwyciężyć, i robi to w dość ciekawy i niemal kapryśny sposób. Typowe przyciski myszy zostały zastąpione czymś, co wygląda jak klawisze klawiatury, ponieważ w rzeczywistości są to klawisze klawiatury. Pod klawiszami znajdują się rzeczywiste mechaniczne przełączniki klawiatury, które można łączyć i dopasowywać do dowolnych części zamiennych, które możesz mieć w szafie.

Ogólną ideą jest zaoferowanie takiego samego poziomu dostosowania i elastyczności, jaki mają klawiatury mechaniczne, ale na innym urządzeniu peryferyjnym, które ledwo oferuje takie funkcje.

Koncept myszy mechanicznej Gima z klawiszami klawiatury
Koncept myszy mechanicznej Gima z klawiszami klawiatury

Możesz na przykład użyć preferowanego poziomu oporu, używając różnych przełączników lub użyć różnych nakładek klawiszy, aby odzwierciedlić swój osobisty styl. Możesz zadowolić się prostymi literami L i R lub użyć specjalnie zaprojektowanych nakładek z różnymi grafikami. Oznacza to również, że w przypadku uszkodzenia jednego lub nawet obu przycisków można go łatwo zastąpić dowolnym innym klawiszem lub przełącznikiem.

O ile konstrukcja jest zdecydowanie ciekawa, to Gima niestety nie rozwiązuje problemu ergonomicznego myszy, a wręcz może go pogorszyć. Opór oferowany przez mechaniczne przełączniki do klawiatur może nie być idealny do wielokrotnego klikania tym samym palcem. Kształt kostki mydła Gimy może również prowadzić do nieprawidłowego ułożenia dłoni i nadgarstka, a położenie dotykowego nachylenia kółka myszy pogarsza sytuację. Trzeba przyznać, że Gima dotyka potrzeby posiadania myszki, którą można naprawić i dostosować, podobnie jak ich więksi krewni – klawiatury mechaniczne.

Koncept myszy mechanicznej Gima z klawiszami klawiatury

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design
projektant: Hizin Joo