„Apple Music” nie może być znakiem towarowym?

Sąd apelacyjny odrzucił wniosek Apple o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej rejestracji „Apple Music” jako znaku towarowego.

Ikona Apple Music

Niezależny muzyk pokonał Apple w próbach zarejestrowania przez firmę znaku towarowego „Apple Music” – miałoby to doprowadzić do pomyłki z zarejestrowanym przez niego znakiem towarowym „Apple Jazz”. Muzyk Charlie Bertini sprzeciwił się złożeniu przez Apple wniosku o federalny znak towarowy dla „Apple Music”, gdy usługa streamingowa została uruchomiona. W 2021 roku Urząd Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych orzekł na korzyść Apple, szczególnie dlatego, że Apple twierdziło, że miał wcześniejsze roszczenie.

Zobacz też: „Apple Music Classical” teraz także na Androida

Twierdzenie to dotyczyło sposobu, w jaki Apple nabyło nagrania dźwiękowe i znak towarowy „Apple” z 1968 roku., Kiedy nabyto firmę The Beatles, Apple Corps w 2007 r. Bertini używał swojego terminu „Apple Jazz” od 1985 roku, ale go nie zarejestrował jako znak towarowy usług rozrywkowych do 1991 roku.

Jednak Federal Circuit jednogłośnie uchylił pierwszą decyzję. Orzekł, że Apple nie może przypisać swojego wcześniejszego użycia znaku towarowego Apple Corps do swojej nowszej usługi przesyłania strumieniowego.

Apple następnie zażądało ponownego rozpatrzenia sprawy, w szczególności prosząc Trademark Trial and Appeal Board (TTAB) o zawężenie kategorii w zgłoszeniu znaku towarowego. W ramach swojego wniosku Apple twierdziło, że ta sprawa wymaga „odpowiedzi na precedensowe pytanie o wyjątkowym znaczeniu”.

Prośba Apple o ponowne przesłuchanie spowodowałaby, że TTAB przestałby rozważać Apple Music w usługach takich jak „aranżowanie, organizowanie, prowadzenie i prezentowanie koncertów [i] występów muzycznych na żywo”. Apple uważało, że to zdystansuje Apple Music od Apple Jazz, więc jego znak towarowy mógłby wtedy być możliwy do zarejestrowania.

Jednak IP Watchdog donosi, że amerykański Sąd Apelacyjny dla Okręgu Federalnego (CAFC) odmówił Apple ponownej rozprawy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AppleInsider