WhatsApp z nowymi funkcjami ochrony prywatności

Nowe funkcje ochrony prywatności w WhatsAppie obejmują wyciszanie połączeń od nieznanych osób dzwoniących i kontrolę prywatności.

WhatsApp: więcej poziomów ochrony prywatności (2023)

Ochrona prywatności Twoich wiadomości pozostaje siłą napędową działań w obrębie WhatsAppa. Pełne szyfrowanie jest podstawą bezpieczeństwa połączeń i wiadomości, ale i tak nieustannie dodawane są kolejne poziomy zabezpieczeń, takie jak świeżo wprowadzona funkcja Blokada czatu do ochrony poufnych czatów za pomocą hasła, Znikające wiadomości, blokowanie zrzutów ekranu w ramach funkcji Jednorazowe wyświetlanie oraz możliwość ukrycia swojej obecności online.

Przeczytaj także: WhatsApp w końcu udostępnia możliwość edytowania wiadomości

Do tej listy dodano tera dwie aktualizacje: Wyciszanie połączeń od nieznanych osób dzwoniących oraz Kontrolę prywatności. Obie są już dostępne dla użytkowników.

Wyciszanie połączeń od nieznanych osób dzwoniących ma zapewnić lepszą ochronę prywatności i kontrolę nad połączeniami przychodzącymi. Funkcja automatycznie odsiewa spam, próby oszustwa oraz połączenia od nieznanych osób i tym samym zwiększa ochronę. Połączenia nie zadzwonią w telefonie, ale będą widoczne na liście połączeń, na wypadek, gdyby jednak okazało się, że były ważne.

WhatsApp informuje szeroko o Kontroli prywatności, aby na pewno wszyscy dowiedzieli się o opcjach ochrony w WhatsApp.

Ta funkcja krok po kroku przeprowadzi Cię przez ważne ustawienia prywatności, dzięki czemu w jednym miejscu wybierzesz odpowiedni poziom ochrony. Wybór opcji „Rozpocznij kontrolę” w ustawieniach prywatności poprowadzi Cię przez wiele poziomów ochrony prywatności, które zwiększają bezpieczeństwo wiadomości, połączeń i danych osobowych.

Zapewnienie prywatności dla ścieżek komunikacji jest ważne, ponieważ ludzie potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmów. WhatsApp informuje o tym globalnie w nowy sposób, aby podkreślić, dlaczego to jest tak ważne.

Począwszy od czerwca br. zachęca ludzi do bezpiecznego kontaktowania się ze sobą za pośrednictwem prywatnych wiadomości, tak aby znajomi i bliscy wiedzieli, że mają bezpieczną przestrzeń na kontakt.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog