WhatsApp w końcu udostępnia możliwość edytowania wiadomości

Opcja edytowania wiadomości w komunikatorze WhatsApp wreszcie dociera do wszystkich użytkowników. WhatsApp potwierdził dzisiaj, że użytkownicy powinni zobaczyć nową funkcję w nadchodzących tygodniach.

Edycja wysłanych wiadomości na WhatsAppie już dostępna!
Edycja wysłanych wiadomości na WhatsAppie już dostępna! | fot. Meta

Nadchodzą edytowalne wiadomości WhatsApp, pozwolą na poprawienie niechcianych pomyłek lub błędów – ale masz tylko 15 minut po wysłaniu wiadomości na jej edycję. Informacja jest już na szczęście oficjalna – Meta wprowadza edytowalne wiadomości na WhatsAppie. Usługa przesyłania wiadomości ogłosiła dziś nową funkcję za pośrednictwem swojego bloga, chociaż funkcja ta została zauważona w wersjach beta aplikacji już od kilku miesięcy. WhatsApp zauważa, że ​​funkcja została już wdrożona na całym świecie i będzie dostępna dla wszystkich użytkowników „w nadchodzących tygodniach”.

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, naciśnij i przytrzymaj wiadomość, którą chcesz edytować, i wybierz „Edytuj”. Wiadomości można edytować przez maksymalnie 15 minut, więc nie będziesz mieć możliwości poprawiania starszych błędów.

Edytowane wiadomości będą wyświetlać małe powiadomienie „Edytowana” obok sygnatury czasowej, aby poinformować uczestników czatu, że wiadomość została zmieniona. Jest to bardzo podobne podejście do tego, które Apple zastosowało w iMessage, kiedy dodało swoją wersję tej funkcji w zeszłym roku.

WhatsApp od dawna oferuje użytkownikom opcję usuwania wiadomości, więc technicznie możliwe jest już poprawianie literówek poprzez usunięcie obraźliwej wiadomości i ponowne jej wysłanie. Ale usunięcie wiadomości zastępuje ją powiadomieniem „ta wiadomość została usunięta”, co może wyglądać niechlujnie. Zwykłe edytowanie wiadomości powinno być znacznie bardziej eleganckie.

Wprowadzenie edytowalnych wiadomości ma miejsce podczas niezwykle pracowitego miesiąca dla WhatsAppa. Tylko w tym miesiącu wydano nową aplikację na smartwatche z Wear OS, wprowadzono nowe opcje ankiet i napisów oraz zapowiedziano nową funkcję zablokowanych rozmów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog | The Verge