Pieczęć Astra Carta stworzyło też LoveForm

Firma Jony’ego Ive’a ľ LoveFrom zaprojektowała nową pieczęć brytyjskiej inicjatywy zrównoważonego rozwoju w przestrzeni kosmicznej – Astra Carta.

ASTRA CARTA
Pieczęć ASTRA CARTA | fot. Sustainable Markets Initiative, LoveFrom

Gdy Wielka Brytania zwraca się do prywatnych firm z apelem o odpowiedzialność za przestrzeń kosmiczną, LoveFrom tworzy nowe animowane logo nawiązujące do inicjatywy brytyjskiej korony. Obraz pieczęci Astra Carta zawiera słowa „ASTRA CARTA” pisane wielkimi literami, koronę i obrazy kosmosu za pieczęciami z Ziemią pośrodku, otaczającymi je Słońcem i Księżycem oraz ścieżkę Wenus i otaczające ją konstelacje.

Jony Ive i jego zespół w LoveFrom stworzyli nowy projekt dla króla Karola III, zwany pieczęcią „Astra Carta”. Pieczęć ma reprezentować wezwanie Wielkiej Brytanii do działania skierowane do sektora publicznego i prywatnego do współpracy na rzecz odpowiedzialnego i zrównoważonego wykorzystania przestrzeni kosmicznej. To drugi projekt firmy dla króla Karola w tym roku po tym, jak LoveFrom wykonało królewski emblemat zwiastujący niedawną koronację króla.

Pieczęć, która jest animowana na oficjalnej stronie inicjatywy (Sustainable Markets Initiative) na rzecz zrównoważonego rozwoju, to okrągła plakietka z łacińskimi słowami „ASTRA CARTA” umieszczonymi pośrodku pod koroną. Pośrodku niebieska kropka reprezentuje planetę Ziemię, a otaczają ją konstelacje, Słońce, Księżyc i kwiecista ścieżka Wenus. Wokół zewnętrznej krawędzi mniejszy tekst brzmi: „W trosce o nieskończone cuda wszechświata” w połączeniu z łacińską interpretacją tego samego wyrażenia.

Byliśmy zafascynowani niebiańskimi rytmami, które zostały oświetlone podczas tego procesu projektowania, i tym, jak głęboko są one powiązane z wzorcami życia na Ziemi. Wydaje się, że to kluczowy czas, aby zrobić więcej na rzecz ochrony świata przyrody w najszerszym tego słowa znaczeniu i jesteśmy głęboko zaszczyceni, że mogliśmy przyczynić się do tego ważnego i pionierskiego projektu.

tak Ive opisał podejście swojego zespołu do projektu w notatce zamieszczonej na stronie

W typowy sposób LoveFrom szczegółowo omawia na stronie, w jaki sposób doszedł do tego projektu, dzieląc sekcje pracy, aby pokazać jak osiągnięto końcowy efekt. W ramach tego pokazuje kwiecistą „świętą geometrię” zawijasów i linii.

Oto „Święta geometria” (Sacred Geometry) pieczęci Astra Carta – obraz przedstawiający słynny „Taniec Wenus” (Dance of Venus) umieszczony na pieczęci Astra Carta:

Astra Carta – święta geometria „Taniec Wenus”
Astra Carta – święta geometria „Taniec Wenus” | fot. LoveFrom

Nie jest to prostota, jakiej oczekiwaliśmy od projektów prowadzonych przez Ive’a, takich jak iOS 7, ale jego praca tutaj jest spójna z projektami takimi jak pieczęć Terra Carta, którą grupa stworzyła dla inicjatywy w 2021 roku, ponownie podkreślając zrównoważone praktyki biznesowe w kraju. Tam grupa starała się „wzmocnić poczucie harmonii i płodności, pozwalając florze i faunie delikatnie przejąć kontrolę”, co zaowocowało czymś bardziej wyszukanym niż tym z czego Ive jest zwykle znany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LoveForm | The Verge