Podwyżka cen za subskrypcję iCloud+ w Polsce!

Przestrzeń dyskowa w ramach usługi iCloud+ firmy Apple właśnie stała się droższa w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce – sprawdź nowe ceny planów.

iCloud+ - łączy cały Twój świat

Firma Apple podniosła ceny planów dla przestrzeni dyskowej iCloud w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Co ciekawe ceny w Stanach Zjednoczonych pozostają niezmienione. Fakt, że ceny zmieniły się tylko w niektórych krajach, może sugerować, że podwyżka jest związana z lokalnymi kursami wymiany walut, ale w rezultacie ludzie będą musieli płacić więcej za swoje miejsce w iCloud.

Zmiana cen pojawia się w momencie, gdy Apple przygotowuje się do wyłączenia usługi Mój strumień zdjęć od 26 lipca 2023 roku, usuwając opcję bezpłatnego przechowywania zdjęć i zachęcając ludzi w ten sposób do korzystania ze Zdjęć iCloud – funkcji, która prawdopodobnie będzie wymagać od nich płacenia za więcej miejsca na iCloud.

Wzrost cen za miejsce w iCloud dotknie użytkowników w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, RPA, Szwecji, Tanzanii, Turcji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Możliwe jednak, że ceny zostaną podwyższone także w innych krajach.

Użytkownicy iCloud+ w Polsce płacili wcześniej zaledwie 3,99 zł miesięcznie za 50 GB przestrzeni dyskowej. Teraz cena za najniższy plan została podniesiona do 4,99 zł (wzrost o 1 zł). W przypadku planu 2 TB wzrost jest największy, bo aż o 10 zł – z wcześniejszych 39,99 zł miesięcznie trzeba teraz zapłacić za ten plan 49,99 zł. Cena środkowego planu z 200 GB wzrosła z kolei o 3 zł z 11,99 zł do 14,99 zł miesięcznie.

Porównanie pakietów iCloud+ (stan na czerwiec 2023)

Cennik i porównanie pakietów iCloud+ (czerwiec 2023)
Cennik i porównanie pakietów iCloud+ (czerwiec 2023)

Ceny te dotyczą iCloud Plus, subskrypcji, która zapewnia użytkownikom dodatkowe funkcje, w tym iCloud Private Relay i nie tylko.

Ceny pakietów iCloud+ w Polsce

iCloud 5 GB0 zł
iCloud+ 50 GB4,99 zł (wcześniej 3,99 zł)
iCloud+ 200 GB14,99 zł (wcześniej 11,99 zł)
iCloud+ 2 TB49,99 zł (wcześniej 39,99 zł)
(stan na 28 czerwca 2023 r.)

Wydaje się jednak, że wzrost ceny przestrzeni dyskowej iCloud nie wpłynął na pakiet subskrypcji Apple One, których ceny zostały podniesione już pod koniec zeszłego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple