To już 10 lat serwisu mobiRANK.pl

W środę 28 czerwca 2023 roku mija 10 lat od powstania serwisu mobiRANK.pl – czas podsumować dekadę istnienia!

10 lat serwisu mobiRANK.pl

Serwis technologiczny mobiRANK.pl powstał 28 czerwca 2013 roku – a w zasadzie stawiał pierwsze kroki. Początkowo pojawiały sią pojedyncze newsy o ciekawych aplikacjach mobilnych na iPhone’a i smartfony z Androidem, rankingi i zestawienia ofert internetu mobilnego, oferowanych przez polskich operatorów sieci komórkowych, czy nowinki technologiczne. Po dziesięciu latach istnienia serwis wciąż funkcjonuje – wszystko dzięki czytelnikom, którzy chętnie odwiedzają serwis – a to największa siła napędzająca do tego by dzielić się najciekawszymi informacjami ze świata technologii, mobile’a i popkultury.

Dzisiejszy obraz rynku mobilnego jest zupełnie inny niż dekadę temu, wiele technologii przeszło ogromna ewolucję, a po części innowacyjnych rozwiązań z 2013 roku dzisiaj nie ma śladu. Nowe technologie, nauka, badania i popkultura wzajemnie się przenikają, stąd profil samego serwisu stał się mniej ukierunkowany na samą branżę mobilną i oferuje szerokie spojrzenie na połączenie technologii z innymi popularnymi dziedzinami życia.

Nieustannie publikujemy najnowsze rankingi, statystyki, zestawienia i raporty, wspieramy polskich i zagranicznych twórców niezależnych oraz angażujemy sie w promocję wydarzeń z branży IT i nie tylko. Obok twardych statystyk, recenzji urządzeń i aplikacji na łamach serwisu publikujemy propozycje serwisów streamingowych, które wraz z wejściem Netflixa do Polski w 2016 roku szturmem podbiły serca polskich widzów.

O wszystkim co związane z technologią, mobile’em, nauką i kultura będziemy pisać do momentu, w którym nasi czytelnicy będą nas odwiedzać i czytać.

Jak zmienił się wygląd naszej strony przez 10 lat?

W ciągu tych 10 lat nasza strona zmieniła sią nie do poznania, oprócz dostosowania do różnych ekranów i rozdzielczości, na początku 2015 roku zmieniło się nasze logo a w 2020 roku także całkowicie odmieniliśmy layout strony. Przesuwając suwakiem na poniższej grafice możesz porównać wygląd serwisu z 2013 roku z tym, który odwiedzasz obecnie.

Zrzut ekranu strony mobiRANK.pl z 2013 rokuZrzut ekranu strony mobiRANK.pl z 2023 roku
Zrzut ekranu strony mobiRANK.pl (po lewej z 2013 roku, po prawej z 2023 roku)

Najważniejsze statystyki serwisu mobiRANK.pl za 10 ostatnich lat (2013-2023)

Przez 10 lat statystyki naszego serwisu gwałtownie się zmieniały, począwszy od zachowań użytkowników, zainteresowanie konkretnymi tematami, po rodzaj urządzeń, na których mobiRANK.pl jest najczęściej odwiedzany. Poniżej tylko niektóre z najciekawszych naszych danych z ostatniego dziesięciolecia.

  • liczba opublikowanych artykułów: ponad 13.700 newsów i artykułów, obejmujących recenzje, zestawienia, rankingi, opisy i wiele innych
  • liczba wyświetleń: ponad 23,5 mln
  • liczba odwiedzających: ponad 19,2 mln
  • ruch mobilny stanowi obecnie 65,5%, komputery 33% a tablety 1,5%

Statystyki w zestawieniu miesięcznym (dane za maj 2023 roku):

  • liczba wyświetleń: 165 tys.
  • liczba unikalnych użytkowników: 133 tys.

Dziękuję wszystkim czytelnikom, że są z nami przez tyle i mam nadzieję, że kolejna dekada przyniesie nam wszystkim jeszcze wiele pozytywnych zaskoczeń w zmieniającym się świecie nowych technologii!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne