Subskrypcje Apple’a teraz w nowych wyższych cenach

Apple podnosi dziś ceny swoich usług streamingowych Apple Music i Apple TV+. Ceny pakietu Apple One również rośnie zgodnie.

Ikony Apple Music, Apple TV+ i usług Apple One

Miesięczna cena Apple Music została podniesiona o 2 zł dla osób fizycznych i 5 zł w planie rodzinnymrodzin. Plan studencki dostępny jest w tej samej cenie 11,99 zł miesięcznie. Dostęp do Apple TV+ kosztuje 5 zł więcej, czyli 34,99 zł (ma tylko jeden poziom i obsługuje funkcję chmury rodzinnej). Apple One podrożało najbardziej, bo aż.o 10 zł miesięcznie w planie dla Ciebie i o 5 zł w planie Dla rodziny. To pierwszy raz, kiedy firma Apple podniosła cenę subskrypcji Apple Music, Apple TV+ i Apple One w Polsce.

Apple poinformowało, że wzrost ceny subskrypcji Apple Music wynikał ze zwiększonych kosztów licencji. Firma zapowiedziała także, że ​​artyści i autorzy piosenek zarobią więcej na transmisję w wyniku zmian poziomu cenowego. Jeśli chodzi o Apple TV+, firma stwierdziła, że ​​podwyższona cena odzwierciedla rosnący katalog oryginalnych seriali telewizyjnych i filmów.

Rzecznik Apple’a poinformował, że wyższe ceny subskrypcji Apple Music, Apple TV+ i Apple One już obowiązują dla nowych użytkowników. Zaznaczył także, że firma wprowadziła Apple TV+ w bardzo niskiej cenie (tu bym nie przesadzał, że bardzo niskiej…), ponieważ zaczęto od zaledwie kilku seriali i filmów. Trzy lata później Apple TV+ oferuje szerszy wybór wielokrotnie nagradzanych i szeroko cenionych seriali, filmów fabularnych, dokumentalnych oraz rozrywki dla dzieci i całej rodziny Jednak daleko mu jeszcze do katalogów niektórych konkurencyjnych serwisów.

Nie oszukujmy się, podwyższenie cen związane jest z ogólnym trendem na świecie, spowodowanym rosnącymi cenami i inflacją. Przekłada się to na wzrosty od 2 do 10 zł na usługę, co w mojej ocenie jest znaczącą podwyżką

Nowe ceny usług firmy Apple w Polsce

Apple Music

  • Studencki: 11,99 zł miesięcznie
  • Indywidualny: 21,99 zł miesięcznie (wcześniej 19,99 zł)
  • Rodzinny: 34,99 zł miesięcznie (wcześniej 29,99 zł)

Apple TV+

  • 34,99 zł miesięcznie (wcześniej 24,99 zł)

Apple One

  • Pakiet Dla Ciebie: 34,99 zł miesięcznie (wcześniej 24,99 zł)
  • Pakiet Dla rodziny: 44,99 zł miesięcznie (wcześniej 39,99 zł)
Nowe ceny planów Apple Music w Polsce
Nowe ceny planów Apple Music w Polsce

Aktualni użytkownicy poszczególnych planów otrzymają powiadomienia o planowanych podwyżkach cen na 30 dni przed odnowieniem usługi w wyższej cenie.

Apple wyraźnie wierzy, że ceny jego usług treści pozostają konkurencyjne, ponieważ przeciwieństwie do konkurentów usługi Apple zawierają więcej funkcji w standardzie.

Na przykład Apple Music zawiera bezstratny dźwięk i dźwięk przestrzenny bez dodatkowych opłat, w przeciwieństwie do Spotify, który obecnie nie oferuje tych funkcji – i faktycznie oczekuje się, że będzie pobierał za nie dodatkowe opłaty, gdy zostaną wprowadzone. W przypadku Apple TV+ nie trzeba dopłacać, aby uzyskać lepszą jakość wideo – 4K HDR jest dołączony w standardzie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple