Koncept słuchawek Futureahead z wyświetlaczami na nausznikach

Słuchawki nauszne Futureahead ze zintegrowanymi ekranami cyfrowymi wyświetlają listę odtwarzania, teksty i gust muzyczny użytkownika.

Futureahead - koncepcja słuchawek nausznych z wyświetlaczami
Futureahead – koncepcja słuchawek nausznych z wyświetlaczami | Olga Orel

Projektantka Olga Orel stworzyła koncepcję urządzenia o nazwie Futureahes, w której klasyczne słuchawki przenosi na zupełnie nowy poziom dzięki. Wykorzystała nostalgiczną estetykę retro, dodając do niej cyfrowe ekrany na zewnętrznych obudowach. Na wyświetlaczach mogłyby być prezentowane najważniejsze informacje o aktualnie odtwarzanych utworach. Kwadratowe, zrobione z metalu nauszniki animują abstrakcyjne klipy, które synchronizują się z rytmem muzyki, odzwierciedlają gatunek listy odtwarzania, a nawet przedstawiają teksty piosenek, prezentując nastrój i gust użytkownika. Ale to co się wyświetla widoczne jest dla świata zewnętrznego , no chyba, że słuchalibyśmy w tych słuchawkach przed lustrem.

Może Ci się spodobać też: No ładny ten koncept słuchawek nausznych Nothing headset (1)!

W ciągu ostatnich dziesięcioleci słuchawki ewoluowały od nieporęcznego sprzętu audio do eleganckich i lekkich, które zapewniają najlepsze wrażenia dźwiękowe. Teraz, skupiając się na osiągnięciu optymalnego ergonomicznego dopasowania, włączając zaawansowaną technologię audio i bezproblemową interakcję z urządzeniem, projektanci starają się wznieść się na nowy poziom.

Moim zadaniem projektowym było połączenie wyglądu retro z nowoczesną technologią, przy jednoczesnym podkreśleniu funkcjonalności słuchawek. ​​​​​​​„Future Nostalgia” jako styl wizualny stał się źródłem inspiracji dla tego projektu.

– mówi projektantka Olga Orel

Pokaż czego słuchasz na słuchawkach

Gdy użytkownik założy słuchawki, ekrany włączają się automatycznie. Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy mają pełną kontrolę nad tym co jest na nich wyświetlane, co pozwala im pochwalić się swoim gustem muzycznym osobom wokół nich.

Futureahead - koncepcja słuchawek nausznych na głowach użytkowników

Kiedy zaczyna grać muzyka, na ekranach słuchawek wyświetlane są dynamiczne wizualizacje, które płynnie synchronizują się z rytmem, pokazując jakie wrażenia dźwiękowe towarzyszą użytkownikowi.

Zaprojektowane przez Olgę Orel, z myślą o wygodzie użytkownika, słuchawki Futureahead mają regulowany pałąk, który gwarantuje wygodne dopasowanie. Skórzane nakładki, mocowane są do słuchawek za pomocą magnesów, zapewniają użytkownikom komfort nawet podczas długiego użytkowania.

Dodatkowo, jeśli nauszniki ulegną zużyciu, można je łatwo wymienić. Po prawej stronie pałąka umieszczony jest przycisk, który umożliwia użytkownikom włączanie i wyłączanie ekranów w dowolnym momencie w celu oszczędzania baterii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Olga Orel @orelolya | designboom