OxygenOS 13.1 z nowymi funkcjami już dostępny!

Firma OnePlus rozpoczęła udostępnianie OxygenOS 13.1, który dodaje udostępnianie komórkowe, przełączanie aplikacji i nie tylko.

Zrzuty ekranów z systemu OxygenOS 13
Zrzuty ekranów z systemu OxygenOS 13

Aktualizację OTA dla OxygenOS 13.1 (opartego na Androidzie 13) aktywuje kilka nowych funkcji. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do funkcji Auto Connect, która zapewnia bezproblemowe korzystanie z telefonu OnePlus i tabletu użytkownika. Funkcja App Relay Playing umożliwia użytkownikom rozpoczęcie pracy ma telefonie, a następnie kontynuowanie jej na tablecie. Telefony OnePlus mogą również udostępniać swoje połączenie komórkowe innym urządzeniom.

OnePlus rozpoczęło właśnie udostępnianie aktualizacji oprogramowania systemowego OxygenOS 13.1 w trybie over-the-air (OTA) dla telefonów począwszy od OnePlus 8T do OnePlus 11 i 11R.

Nowa funkcje umożliwiają użytkownikom korzystanie z wyświetlania powiadomień na różnych ekranach oraz łatwe kopiowanie i wklejanie informacji z telefonu do tabletu i odwrotnie. Firma informuje, że OnePlus Pad został wydany już z tymi funkcjami.

Bluetooth, szybkie łączenie i automatyczne łączenie muszą być włączone na obu urządzeniach, aby uzyskać dostęp do tej wygodnej funkcji. OnePlus twierdzi, że użytkownicy mogą przejść do UstawieniaŁączność, aby upewnić się, że te opcje połączenia są włączone.

Nowa funkcja App Relay Playing to „innowacyjna” funkcja OnePlusa, która daje możliwości połączenia wielu ekranów urządzeń OnePlus, zasadniczo umożliwiając screencast na innym urządzeniu. Na przykład otwarcie obsługiwanej aplikacji (takiej jak TikTok) na telefonie spowoduje wyświetlenie ikony telefonu nad tą samą aplikacją na OnePlus Pad. Użytkownik może następnie dotknąć i wznowić to, co robił na swoim tablecie.

OnePlus twierdzi, że ta funkcja obejmuje pisanie dokumentów, oglądanie programów telewizyjnych i wszystko inne, o ile obsługuje ją funkcja App Relay Playing. Dostępność tych funkcji różni się w zależności od kraju.

Wreszcie, OxygenOS 13.1 daje dla OnePlus 11 (początkowo) możliwość udostępniania danych komórkowych innym urządzeniom, o ile jesteśmy zalogowani na nich na to samo konto. Użytkownicy muszą znajdować się w odległości do 10 metrów (około 32 stóp) od wybranego urządzenia, aby udostępniać swoje dane komórkowe. Umożliwi to innym telefonom i tabletom OnePlus dostęp do internetu, odbieranie połączeń i odpowiadanie na SMS-y. Z takiej funkcji od lat mogą korzystać użytkownicy iPhone’a, iPada i Maca.

Udostępnianie komórkowe zostało aktywowane 20 czerwca i jest dostępne specjalnie dla właścicieli telefonów OnePlus 11 i 11R. OnePlus twierdzi, że funkcja może nie być dostępna we wszystkich krajach.

OnePlus rozpoczął wstępne wdrażanie swojego oprogramowania OxygenOS 13.1 pod koniec maja dla swoich smartfonów. W tamtym czasie aktualizacja zawierała tylko takie funkcje, jak płynne połączenie, udoskonalone wrażenia z gry i ulepszenia zdrowotne.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | PhoneArena