OxygenOS 13 oparte na systemie Android 13 dostępne w smartfonach OnePlus 10 Pro 5G

OnePlus udostępnił wersję oprogramowania OxygenOS 13 – kolejną generację swojego szybkiego i płynnego systemu operacyjnego, bazującego na systemie Android 13.

Oprogramowanie OxygenOS 13 dostępne w smartfonach OnePlus 10 Pro 5G

System OxygenOS 13 zostanie udostępniony najpierw dla użytkowników biorących udział w programie Open Beta, a następnie aktualizacja dotrze do pozostałych posiadaczy OnePlus 10 Pro 5G. Natomiast do najnowszego OnePlus 10T 5G – trafi jeszcze w tym roku. Zgodnie z filozofią projektowania firmy OnePlus, OxygenOS 13 łączy szybsze, płynniejsze działanie, stabilność i wydajność z całkowicie nowym wzornictwem Aquamorphic, które czerpie inspirację z płynącej wody. Dzięki temu otrzymujemy większą wygodę, niezawodność oraz bezpieczeństwo, które są rdzeniem systemu OxygenOS 13.

Wraz z OxygenOS 13 kontynuujemy dostarczanie tego, co uwielbiają nasi długoletni użytkownicy. Jest to więc szybsze działanie, płynność, stabilność, wydajność, a także design bez obciążeń oraz łatwość obsługi – powiedział Gary Chen, Head of OS Product. – Wprowadziliśmy również ulepszenia, aby lepiej dostosować się do potrzeb użytkowników i zmieniającego się stylu życia. W udostępnionej aktualizacji kładziemy nacisk na personalizację, gaming i łączność – dodaje Chen.

Aby odświeżyć estetykę OxygenOS, OnePlus nawiązuje do amorficznych właściwości wody, stąd określenie aqua. Podobnie więc jak woda, design jest kojący, naturalny i wszechstronny. Druga połowa słowa – morphic odnosi się do zaawansowanego technologicznie zmysłu projektowania, który widać w minimalistycznych ikonach, animacjach oraz różnorodności form i tekstur.

  • Celowa adaptacja: Aby zapewnić bardziej komfortowe wrażenia podczas używania, OxygenOS 13 w całym swoim projekcie charakteryzuje się miękkimi i zaokrąglonymi krawędziami. Wszystkie detale OxygenOS 13 zostały stworzone z myślą o tym, aby każdy element był zarówno użyteczny, jak i atrakcyjny wizualnie.
  • Niezbędny spokój: Forma i funkcja współistnieją w OxygenOS 13. Dodają one nowych wrażeń użytkownikowi, przewidując każdą potrzebę i czyniąc widżety jeszcze bardziej dostępnymi, poprzez jedno długie naciśnięcie ekranu.
  • Inteligentny design: Kolorystyka OxygenOS 13 będzie inteligentnie się zmieniać, aby dopasować się do pory dnia, w której korzystasz z urządzenia. Oznacza to, że system operacyjny będzie jaśniejszy rano i nabierze ciemniejszych, spokojniejszych barw po zachodzie słońca.

PŁYNNIEJSZE WRAŻENIA

AI System Booster

OxygenOS 13 wykorzystuje moc AI System Booster, która jeszcze bardziej zwiększa jego płynne i stabilne działanie. Dzięki zaawansowanym, inteligentnym systemom zarządzania pamięcią, AI System Booster pozwala utrzymywać więcej włączonych aplikacji jednocześnie, dzięki czemu można szybko przechodzić od jednej do drugiej, aby wrażenia z korzystania były szybsze, płynniejsze i bezproblemowe.

Always-on Display (AOD)

AOD podkreślają kontekstowe i istotne informacje bez konieczności włączania lub odblokowywania urządzenia. OxygenOS 13 zawiera szerszy wybór Always-on Display, które zapewniają większy poziom dostosowania, więc możesz zdecydować, do których informacji chcesz mieć łatwiejszy dostęp. Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, czy tworzysz arcydzieła w Canvas lub Bitmoji, AOD w OxygenOS 13 umożliwia łatwą nawigację.

JAKOŚĆ CYFROWEGO STYLU ŻYCIA

OxygenOS 13 optymalizuje wrażenia z użytkowania, a także funkcje personalizacji i łączność. Kluczowe ulepszenia obejmują jeszcze większą łatwość użytkowania dzięki funkcjom o nazwie Smart Launcher i Sidebar Toolbox. Wyrównanie poziomów audio z HyperBoost, podwyższony poziom dźwięku ze Spatial Audio, Dolby Atmos, Fast Pair i Audio Switch oraz opcje udostępniania z Nearby Share i App Streaming.

Smart Launcher

Smart Launcher umożliwia szybszy dostęp do aplikacji z folderów na ekranie głównym poprzez ich powiększenie. Aplikacje w folderze mogą być otwierane bez konieczności otwierania samego folderu, co przyspiesza proces i zapewnia większą płynność. Smart Launcher pozwala również szybko i łatwo dodać widżety ulubionych aplikacji, aby korzystać z ich funkcjonalności bezpośrednio na ekranie głównym.

Pasek narzędziowy

Pasek z narzędziami ułatwia wykonywanie wszystkich czynności na urządzeniu jedną ręką. Ta praktyczna funkcja zapewnia łatwy dostęp do aplikacji i ich obsługę.

Silnik HyperBoost Gaming

OxygenOS 13 zwiększa możliwości urządzeń OnePlus w zakresie gier mobilnych dzięki obsłudze HyperBoost Gaming Engine. Nowy silnik dodaje szereg funkcji, zaprojektowanych w celu zapewnienia płynniejszej i bardziej stabilnej rozgrywki podczas grania w topowe tytuły. Funkcje te poprawiają wydajność gier, np. zmniejszają wahania liczby klatek na sekundę i poprawiają szybkość reakcji urządzenia na dotyk, dzięki czemu masz większe szanse na wygraną.

Dźwięk przestrzenny i Dolby Atmos

Aby uzyskać profesjonalną wydajność audio, OxygenOS 13 obsługuje dźwięk przestrzenny, zapewniając brzmienie o jakości kinowej, niezależnie od warunków, w których się znajdujesz. Dzięki tej funkcji możesz indywidualnie dostosować kierunek dźwięku w różnych aplikacjach, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia. Ponadto, OxygenOS 13 obsługuje standard Dolby Atmos, oferując szersze pole dźwiękowe i dokładniejsze postrzeganie przestrzenne dźwięku. Zarówno dźwięk przestrzenny, jak i Dolby Atmos zapewniają większą immersję podczas oglądania treści.

Szybkie parowanie

Funkcja szybkie parowanie umożliwia bezproblemowe połączenie urządzenia z bezprzewodowymi słuchawkami, inteligentnymi telewizorami i innymi urządzeniami w ciągu kilku sekund. Dzięki czemu spędzasz mniej czasu w menu, a więcej na korzystaniu z treści.

Audio Switch

Dzięki Audio Switch można łatwo przełączyć się z jednego urządzenia audio na drugie. Podczas przełączania ze słuchawek na słuchawki nie występują zakłócenia, tworząc płynne przejścia dźwiękowe.

Nearby Share i App Streaming

Po zalogowaniu się na jedno konto Google, funkcja Nearby Share pozwala na łatwiejsze i szybsze przesyłanie treści z urządzeń z systemem Android oraz Windows, co zapewnia bezproblemowe ich udostępnianie. Dzięki funkcji App Streaming smartfony mogą przesyłać zawartość swojego ekranu do innych pobliskich urządzeń z systemem ChromeOS, co jeszcze bardziej zwiększa opcje udostępniania.

ZAAWANSOWANA OCHRONA

OxygenOS 13 stoi na straży prywatności i bezpieczeństwa danych na najwyższym stopniu, zapewniając większą kontrolę nad tym, co udostępniasz i jakim aplikacjom. OxygenOS 13 będzie automatycznie ostrzegał o ryzykownych aplikacjach i pobranych plikach. Ponadto nowy system operacyjny zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi. Podstawowe możliwości systemu Android™ dodatkowo wzmacniają bezpieczeństwo, kontrolując powiadomienia z aplikacji i filtrując treści w oparciu o Twoje preferencje.

Private Safe 2.0

W OxygenOS 13 debiutuje ulepszona wersja Private Safe, która zabezpiecza dane, dokumenty i pliki multimedialne w wirtualnym sejfie, aby nie miały do nich dostępu inne aplikacje.

HARMONOGRAM AKTUALIZACJI

  • Jeszcze w tym roku: OnePlus 10T
  • Urządzenia, które będą aktualizowane do OxygenOS 13:
    • Flagowa linia produktów: OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9RT, OnePlus 10 Pro 5G, OnePlus 10R, OnePlus 10T 
    • Linia produktów Nord: OnePlus Nord 2, OnePlus Nord 2T, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord CE 2, OnePlus Nord CE 2 Lite

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus