OxygenOS 13.1 zaczyna trafiać na serię OnePlus 11 i starsze flagowce

Aktualizacja systemu operacyjnego OxygenOS 13.1 jest stopniowo udostępniana użytkownikom smartfonów z serii OnePlus 11.

OxygenOS 13.1 - Inspirowane naturą

Smartfon OnePlus 11 i 11R to najnowsze flagowce producenta, które otrzymują uaktualnienie systemu OxygenOS 13.1 – najnowszego oprogramowania opartego na Androidzie 13. Oczekuje się, że nowa wersja wprowadzi takie funkcje, jak Tryb Mistrzostw (Championship Mode) dla Asystenta gry i więcej Omoji, chociaż niektóre z nich są dostępne tylko na niektórych urządzeniach. Do aktualizacji kwalifikują się również smartfony z serii 10, 9 i 8, chociaż na oficjalnej stronie systemu OxygenOS 13 wymienione są także modele z serii Nord.

W ramach nadchodzących aktualizacji wymieniono: OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 9, OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9RT, OnePlus 10 Pro, OnePlus 10R, OnePlus 10T, OnePlus Nord 2, OnePlus Nord 2T, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord CE 2, OnePlus Nord CE 2 Lite.

Nord CE 3 Lite był pierwszym smartfonem, który został wprowadzony na rynek z najnowszą wersją OxygenOS 13.1 – oficjalnej nakładki systemowej OnePlus dla Androida. Jednak marka w końcu ogłosiła, że ​​jest gotowa na inne smartfony, w tym swoją obecną topową serię 11.

Ogłoszenie wprowadzenia OxygenOS 13.1 to także dobra wiadomość dla posiadaczy 10 Pro i 10T, nie wspominając już o całej serii 9 (z wyjątkiem 9RT) i 8, ponieważ wszystkie te smartfony mają teraz zostać zaktualizowane do tego nowego iteracja.

Z drugiej strony ta rozszerzona dostępność nieco komplikuje proces aktualizacji, ponieważ niektóre funkcje OxygenOS 13.1 wydają się być dostępne wyłącznie dla niektórych urządzeń: na przykład istnieje teraz funkcja PC Connect, ale tylko dla 9 i 9 Pro (a nie 9R) .

Ponadto nowo rozszerzona biblioteka i opcje Omoji nie są dostępne dla serii 10. Jednak wszystkie odpowiednie urządzenia otrzymują zaktualizowany tryb Zen, możliwość odtwarzania muzyki w aplikacjach do gier i TalkBack dla obrazów w aplikacjach.

Zrzuty ekranów z systemu OxygenOS 13
Zrzuty ekranów z systemu OxygenOS 13

Wreszcie, OxygenOS 13.1 dla OnePlus 11 jest obecnie dostępny tylko dla powoli rosnącej puli użytkowników z Indii. Co do udostępnienia tej wersji dla serii OnePlus Nord nie mamy oficjalnych informacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus Community