„Planeta zmian” – jak potoczy się nasza historia?

Jeden z najambitniejszych dokumentalnych seriali środowiskowych wyprodukowanych przez BBC odpowiada na pytanie, czy jesteśmy w stanie ocalić naszą Planetę?

„Planeta zmian” BBC Earth

Najbliższe kilka lat to czas ogromnych zmian na całym świecie. Ludzka populacja ma wzrosnąć o prawie miliard, a milion gatunków może stanąć w obliczu wyginięcia. Poziom mórz podniesie się nawet o 20 cm, co doprowadzi do zalania terenów, na których obecnie mieszka 147 milionów ludzi. „Planeta zmian” będzie dokumentacją krytycznego momentu dla życia na Ziemi.

Zobacz też: „Nasza planeta 2” już 14 czerwca na Netfliksie

To najambitniejsza seria programów środowiskowych, jaka kiedykolwiek powstała na zlecenie BBC. Seria jest 7-letnim projektem, na przestrzeni którego sześciu pasjonujących się światem przyrody prezenterów, kilkukrotnie wyruszy w sześć najbardziej wrażliwych ekosystemów na świecie. Wspólnie z nimi odwiedzimy Islandię, Amazonię, Kalifornię, Kenię, Kambodżę oraz Malediwy, by umożliwić widzom zaobserwowanie ogromnych zmian, jakim w tym stosunkowo krótkim czasie, ulegają środowiska życia niezbędne dla zdrowia naszej planety.

Liz Bonnin, Chris Packham, Steve Backshall, Gordon Buchanan, Ade Adepitan i Ella Al-Shamahi spróbują odpowiedzieć na pytania: czy możemy odwrócić bieg wydarzeń, powstrzymać pożary, ocalić nasze rafy koralowe i zapobiec nadmiernemu ociepleniu się rozległych obszarów Ziemi? 

Porozmawiają też z przedstawicielami lokalnych społeczności, naukowcami i ekologami, którzy pracują nad przełomowymi rozwiązaniami, mogącymi przywrócić naturalną równowagę Ziemi i ocalić zagrożoną przyrodę.

Serial mozna oglądać na BBC Earth lub w serwisie BBC Player (np. w serwsie Canal+ online):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BBC Earth