Dokument o zespole „WHAM!” już 5 lipca!

Serwis Netflix zapowiedział nowy film dokumentalnym o popularnym w latach 80. ubiegłego wieku zespole muzycznym WHAM!.

Film dokumentalny „WHAM!” (Netflix 5 lipca 2023 r.)

Nowy film przedstawia podróż George’a Michaela i Andrew Ridgeleyów od czasów szkolnej przyjaźni do międzynarodowej sławy jako gwiazdy muzyki pop. Pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego Wham! właśnie pojawił się na YouTubie. W filmie zobaczymy niepublikowane wcześniej wywiady i materiały z archiwów obu artystów, przedstawiając burzliwą czteroletnią karierę zespołu, zanim Michael zaczął karierę solową. Film wyreżyserował Chris Smith, dokumentalista, który ma na swoim koncie filmy Fyre: The Greatest Party That Never Happened oraz Jim & Andy.

Obejrzyj także: „Pamiętnik Andy’ego Warhola” maluje obraz artysty jako geja

W 1982 roku dwóch nastoletnich przyjaciół, George Michael i Andrew Ridgeley, wyruszyło na podbój świata jako duet WHAM! Ten cel udało im się osiągnąć w czerwcu 1986 roku, kiedy to zagrali swój ostatni koncert na Stadionie Wembley. Teraz, po raz pierwszy w historii, prezentujemy niesamowitą opowieść wyrażoną ich własnymi słowami o tym, jak w ciągu czterech lat świat muzyki pop został zupełnie zdominowany przez ich ponadczasowe hity, przebój za przebojem — „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go Go”, „Freedom”, „I’m Your Man” i oczywiście „Last Christmas”.

Czas spędzony przez nich w świetle reflektorów był pełen niesamowitych emocji — takich jak choćby pierwszy występ zachodniej grupy w Chinach. Wyrażał i symbolizował nie tylko młodość obu artystów, lecz także milionów ich fanów z całego świata. „WHAM!” to pełnometrażowy film dokumentalny, który doskonale oddaje magię tych czasów.

Jego reżyserem jest Chris Smith („Król tygrysów”, „Sr.”), natomiast za produkcję odpowiadają John Battsek („Najgłębszy wdech”) i Simon Halfon („Supersonic”). „WHAM!” opowiada historię niesamowitej podróży, jaką przeżyli George i Andrew od przyjaciół ze szkolnej ławki po międzynarodową sławę, prezentując materiały z osobistych archiwów artystów, a także nieznane dotąd nagrania i nieopublikowane wcześniej wywiady.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix