InfoNina z kolejną nagrodą w międzynarodowym konkursie

Głosowa asystentka Alior Banku – InfoNina, została nagrodzona w The Innovators 2023 w kategorii „Top Innovations in Finance 2023 – AI”.

infoNina - voicebot Alior Banku

Alior Bank konsekwentnie wprowadza nowatorskie produkty, które odpowiadają na potrzeby klientów i usprawniają kontakt z bankiem. Udostępniane rozwiązania są pozytywnie odbierane nie tylko przez użytkowników, ale także światowe grono ekspertów. Głosowa asystentka, InfoNina, została nagrodzona w międzynarodowym konkursie The Innovators 2023 w kategorii Top Innovations in Finance 2023 – AI.

Przeczytaj też: Konto dla młodych Alior Banku teraz z opaską Xiaomi Smart Band 7 NFC

Celem konkursu The Innovators jest nagrodzenie najlepszych rozwiązań technologicznych stosowanych w bankach, przedsiębiorstwach i fintechach. W tegorocznej, 11. edycji, kapituła doceniła voicebota Alior Banku, przyznając InfoNinie nagrodę w kategorii “Top Innovations in Finance 2023 – AI”. W dziedzinie sztucznej inteligencji w bankowości nagrodzono również międzynarodowe instytucje finansowe takie jak Citibanamex, DBS czy HSBC. Organizatorem konkursu jest redakcja Global Finance. Magazyn jest wydawany nieprzerwanie od 1987 roku w 192 krajach. 

InfoNina została wdrożona w Alior Banku w 2021 roku. Odbiera 100 proc. połączeń na infolinii banku, jest w stanie zidentyfikować ponad 650 intencji klientów i odpowiedzieć na ich pytania w ramach niemal 100 procesów informacyjnych. Asystentka udziela informacji o sposobie logowania się do kanałów zdalnych, autoryzacji w systemie bankowości internetowej, aplikacji mobilnej czy Kantorze Walutowym. InfoNina może także podać adresy oddziałów i godziny ich otwarcia, poinformować jak zmienić limity transakcyjne i przeprowadzić przez proces zlecenia przelewu.

Nagroda przyznana przez Global Finance jest kolejnym wyróżnieniem InfoNiny. Voicebot został doceniony także w konkursach takich jak Celent Model Bank Awards 2022, Retail Banker International Global Awards czy Mocarze HiperAutomatyzacji. Ponadto, w kwietniu b.r. Pracownia Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego przyznała głosowej asystentce Alior Banku certyfikaty Prostej Polszczyzny.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank