infoNina pomoże klientom Alior Banku

Alior Bank uruchomił wirtualną asystentkę głosową – infoNinę – na swojej infolinii, która ma usprawnić kontakt z klientami.

infoNina - voicebot Alior Banku

Od dzisiaj klientów infolinii Alior Banku, będzie obsługiwać także asystent głosowy o imieniu infoNina. Bank zapowiada, że kompetencje i umiejętności voicebota będą systematycznie rozwijane, tak aby większość spraw, w tym pozyskiwanie informacji, można było zrealizować zdalnie. To kolejne działanie instytucji, które pozwoli na jeszcze szybsze odpowiadanie na potrzeby użytkowników. Narzędzie stworzone we współpracy z Alfavox, SentiOne oraz Techmo opiera się o sztuczną inteligencję i pozwala na jeszcze sprawniejszą obsługę.

Kim jest infoNina?

InfoNina jest głosową asystentką, która odpowie na pytania klientów dzwoniących na infolinie Alior Banku, a w razie potrzeby połączy ich z doradcą, który zrealizuje bardziej skomplikowaną dyspozycję. Wystarczy, powiedzieć w jakiej sprawie się kontaktujemy i odpowiedzieć na kilka prostych pytań bez konieczności wybierania opcji na klawiaturze telefonu.

Korzystanie z nowego rozwiązania jest niezwykle proste i przypomina rozmowę z konsultantem infolinii, wystarczy:

  • powiedzieć w jakiej sprawie dzwonimy,
  • odpowiedzieć na kilka prostych pytań – nie musimy już wybierać opcji na klawiaturze telefonu.

Celem Alior Banku jest uproszczenie kontaktu klienta z infolinią w taki sposób, aby nie musiał on wybierać tematów rozmowy przy użyciu klawiatury telefonu. Wprowadzenie wirtualnej asystentki to kolejne działanie Alior Banku w ramach jednego ze strategicznych celów, jakim jest cyfryzacja i wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Bank zapowiada stały rozwój tego rozwiązania.

Sprawdź także: Alior Bank na 1. miejscu w rankingu „Bankowość zdalna” Newsweeka

– Prace nad asystentką głosową ruszyły w Alior Banku na długo przed zagrożeniem epidemiologicznym, jakie niosło za sobą pojawienie się koronawirusa. Niewątpliwie przyspieszył on nasze działania w tym zakresie. W czasie pandemii preferowaną formą kontaktu jest właśnie kanał zdalny. Nasi klienci oczekują, że będzie on tak samo szybki i tak samo pomocny, jak w przypadku spotkania z bankierem w placówce. Jesteśmy przekonani, że voicebot InfoNina odpowie na te oczekiwania – mówi Mariusz Piturecki, dyrektor Działu Digitalizacji i Rozwoju AI w Alior Banku.

Z każdym dniem infoNina poznaje nowe tematy rozmów i uczy się lepiej rozpoznawać potrzeby rozmówców. Może pojawić się sytuacja, w której wirtualna asystentka nie zrozumie prośby lub dyspozycji. Należy wówczas sformułować swoją wypowiedź w inny sposób, np. używając synonimów lub upraszczając zdanie.

Wprowadzanie do voicebota nowych funkcji będzie następować stopniowo. Już teraz klienci mogą skorzystać z mechanizmu, dzięki któremu robot głosowy rozpozna intencję rozmówcy i na tej podstawie przekieruje go do odpowiedniego doradcy. W kolejnym etapie zostanie dodana funkcja, dzięki której robot wytłumaczy podstawowe czynności, m.in. jak się zalogować do aplikacji mobilnej, czym charakteryzują się wybrane produkty i usługi bankowe i jakie należy spełnić warunki, aby móc z nich skorzystać.

źródło: Alior Bank