Aplikacja „Planta” ma pomóc w pielęgnacji roślin doniczkowych

„Planta” to płatna, ale dość szczegółowa aplikacja na smartfona pomagająca domowym ogrodnikom w pielęgnacji roślin doniczkowych.

Aplikacja mobilna „Planta: Complete Plant Care”
Aplikacja mobilna „Planta: Complete Plant Care”

Aplikacja mobilna Planta oferuje harmonogramy pielęgnacji i alerty dostosowane do każdej posiadanej rośliny. Jeśli jesteś początkującym domowym ogrodnikiem lub po prostu nie możesz utrzymać przy życiu swojej lilii pokojowej lub aloesu, być może nadszedł czas, aby sprawdzić jedną z wielu dostępnych aplikacji do pielęgnacji roślin. Z ponad 6 milionami użytkowników, Planta jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i nie bez powodu.

Zobacz też: Zrób zdjęcie roślinie i dowiedz się, jak o nią dbać!

Jest to niezwykle przydatne narzędzie zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych właścicieli roślin doniczkowych.

Jeśli otrzymałeś w prezencie tajemnicze nowe stworzenie w doniczce, wpisz jego nazwę lub zrób szybkie zdjęcie aparatem w telefonie, a wbudowany identyfikator Planty niemal natychmiast udzieli Ci odpowiedzi na pytanie, co to za roślina, a także zapewni łatwe do zrozumienia instrukcje, jak się nią opiekować w zależności od tego, gdzie znajduje się w Twoim domu.

Subskrypcja premium odblokowuje najbardziej przydatne funkcje aplikacji. Podręczna funkcja diagnostyczna zapewnia porady dotyczące leczenia roślin, światłomierz może analizować warunki środowiskowe, a dostępne są przydatne przewodniki krok po kroku dotyczące przygotowania roślin do różnych pór roku i przesadzania.

Wszystkie te funkcje mają jednak swoją cenę, ponieważ najbardziej przydatne narzędzia wymagają płatnej subskrypcji Planta Premium. To też nie jest tanie, z miesięcznym abonamentem w cenie 34,99 zł, chociaż można zaoszczędzić, jeśli wybierzesz opcję na trzy miesiące (79,99 zł) lub rok (162,99 zł).

Jeśli po prostu potrzebujesz tylko zachęty, aby zaopiekować się swoimi roślinami, darmowa wersja nadal oferuje potencjalnie ratujące życie alerty przypominające o podlewaniu.

Podobnie jak w przypadku wielu aplikacji do pielęgnacji roślin, im więcej informacji podasz, tym dokładniejsze będą podpowiedzi i wskazówki dotyczące pielęgnacji. Dla każdej z twoich roślin proces konfiguracji jest dość długi, a proces ten może stać się czymś w rodzaju uciążliwości, jeśli masz dużą kolekcję do skatalogowania, ale Planta jest niezaprzeczalnie niezwykle przydatnym narzędziem do utrzymania kolekcji roślin doniczkowych w super stanie.

Zrzuty ekranów z aplikacji „Planta: Complete Plant Care”
Zrzuty ekranów z aplikacji „Planta: Complete Plant Care”

Aplikacja mobilna „Planta: Complete Plant Care” nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Można ją pobrać za darmo ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore