Klawiatura Bluetooth Fineday 3.0 w stylu retro przywraca dźwięk kliknięcia

Klawiatura mechaniczna Bluetooth Fineday 3.0 jest obecnie dostępna w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

FINEDAY 3.0 Aluminum Edition: Bluetooth Mechanical Keyboard
FINEDAY 3.0 Aluminum Edition: Bluetooth Mechanical Keyboard (fot. Fineday)

Chociaż elektryczne maszyny do pisania stały się prawie całkowicie przestarzałe, wciąż jest coś satysfakcjonującego w „kliknięciach” ich klawiszy. Cóż, ten dźwięk i dotyk powracają teraz w całkowicie aluminiowej klawiaturze mechanicznej Bluetooth Fineday 3.0. Zaprojektowana w Korei klawiatura Fineday, będąca obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, można bezprzewodowo sparować przez Bluetooth 5.0 z komputerem z systemem Windows lub Mac albo tabletem lub smartfonem z systemem iOS lub Android. Możliwe jest podparcie urządzeń przenośnych w specjalnym stojaku w klawiaturze, dzięki czemu są umieszczone tam, gdzie znajdował się papier w maszynie do pisania.

Zobacz też: Klawiatura OnePlus Keyboard 81 Pro i TV 65 Q2 Pro już oficjalnie

Klawiatura może być również połączona przewodowo, jeśli użytkownicy nie chcą korzystać z łączności bezprzewodowej. W przypadku korzystania z łączności Bluetooth, urządzenie będzie wymagało dwóch baterii AA jako źródła zasilania – nie ma słowa o żywotności baterii.

Zarówno główny korpus Fineday, jak i powierzchnie wszystkich jego klawiszy są wykonane z anodyzowanego aluminium lotniczego 6063. Znaki są w rzeczywistości wygrawerowane na klawiszach, więc nie powinny ścierać się tak jak te na zwykłej klawiaturze. Każdy klawisz jest w rzeczywistości wyprodukowanym w Niemczech przełącznikiem klawiszowym Cherry MX Blue i jest podświetlany diodą LED.

Fineday oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych. Oprócz klawiszy Fineday ma również lewe i prawe pokrętła przypominające rolkę papieru, a także dźwignię powrotu karetki. Nie są one tylko ozdobą, ponieważ lewe pokrętło reguluje jasność diod LED, prawe reguluje głośność sparowanego urządzenia, a dźwignia służy jako dodatkowy „klawisz enter/return”.

Zakładając, że Fineday 3.0 wejdzie do produkcji, datek w wysokości 655 USD zapewni jeden egzemplarz w wybranym kolorze: czarnym, granatowym lub ciemnozielonym. Planowana cena detaliczna to 1100 USD.

Możesz zobaczyć i usłyszeć klawiaturę w akcji na poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Fineday | New Atlas