Klawiatura OnePlus Keyboard 81 Pro i TV 65 Q2 Pro już oficjalnie

OnePlus zaprezentował swoją pierwszą (mechaniczną) klawiaturę Keyboard 81 Pro i najnowszy telewizor – oba urządzenia pojawią się na rynku indyjskim jeszcze w tym roku.

OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro

Zacznijmy od tego pierwszego. OnePlus Keyboard 81 Pro to, zgodnie z zapowiedziami, pierwsze urządzenie marki OnePlus Featuring, nowej „platformy do współtworzenia”, która w tym przypadku łączy OnePlus z popularnym producentem klawiatur Keychron. Klawiatura OnePlus 81 Pro jest bardzo podobna do klawiatury mechanicznej Keychron Q1 Pro. Ma, jak się domyślacie, 81 klawiszy i układ amerykański. Ma wbudowane RGB, a obudowa jest wykonana z aluminium obrabianego CNC.

Klawiatura wyposażona jest w Bluetooth 5.1, ale można ją również podłączyć przez port USB-C. Wewnątrz znajduje się bateria 4000 mAh, która powinna wystarczyć na 100 godzin przy RGB na najniższym poziomie jasności.

Jest wyposażona w dwa rodzaje przełączników – bardziej dotykowy „Winter Bonfire” i liniowy „Summer Breeze”. Nasadki klawiszy „Winter Bonfire” są wykonane z tworzywa PBT, a klawisze „Summer Breeze” wykorzystują to, co OnePlus nazywa „Marble-Mallow”.

Klawiatura ma układ laptopowy (brak klawiatury numerycznej) i jest hot-swap – możesz wymieniać przełączniki bez konieczności ich wylutowywania.

To, co sprawia, że OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro jest wyjątkowa, to suwak alertu z tyłu, który jest mrugnięciem do smartfonów OnePlus, oraz pokrętło, które można dostosować, aby uruchamiać różne funkcje.

OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro - widok z boku
OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro

OnePlus Featuring Keyboard 81 Pro trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. OnePlus nie ujawnił jeszcze ceny, ale Keychron kosztuje 199 USD (ok. 800 zł)

Telewizor OnePlus TV 65Q2 Pro to następca OnePlusa Q1 Pro z 2019 roku

Jak sama nazwa wskazuje, OnePlus TV 65 Q2 Pro posiada przekątną 65 cali. Panel to QLED 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz, HDR i pokryciem DCI-P3 (97%).

Telewizor ma wbudowany soundbar o mocy 70 W, który symuluje dźwięk 2.1-kanałowy i ma głośnik niskotonowy o mocy 30 W. Głośnik posiada certyfikat Dolby Atmos i został dostrojony przez duńską firmę audio Dynaudio.

OnePlus TV 65 Q2 Pro obsługuje Google TV z Androidem 11 z niestandardową platformą OxygenPlay 2.0. Będziesz mógł używać smartfona OnePlus do sterowania telewizorem przez OnePlus Connect 2.0.

OnePlus TV 65Q2 Pro
OnePlus TV 65Q2 Pro

OnePlus TV 65 Q2 Pro pojawi się 10 marca 2023 roku w cenie 99 999 INR (ok. 5400 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | GSM Arena