Pionowy gramofon CoolGeek VS-01 robi wrażenie!

Niezwykle kolorowy pionowy gramofon CoolGeek VS-01 z pewnością jest jednym z najbardziej przyjemnych dla oka urządzeń.

CoolGeek VS-01 - pionowy gramofon retro

Choć przewidywano, że pojawienie się płyty kompaktowej na początku lat 80. będzie początkiem końca dla winylu, format nie tylko przetrwał, ale sprzedaż płyt winylowych rośnie. CoolGeek z Hongkongu chce, aby Twoja kolekcja płyt zwróciła na siebie uwagę dzięki stylizowanej na retro spinnerce. Studio projektowe ma nadzieję, że jego hołd dla złotej ery winylu pójdzie w ślad za systemem muzycznym CS-01 typu „wszystko w jednym” i odniesie sukces na Kickstarterze. W rzeczywistości CoolGeek wydrukował również UV kilka przyciągających wzrok wzorów rozbryzgów atramentu na akrylowym talerzu, aby pomóc urządzeniu natychmiast skupić się na stylu w każdym pomieszczeniu, nawet jeśli nie odtwarza płyt.

Zobacz też: Gramofon OBEGRÄNSAD od IKEA i Swedish House Mafia

Urządzenie, nazwane VS-01, wyposażone jest w cichy, szybki silnik NIDEC „wraz z najnowocześniejszą technologią sterowania w pętli zamkniętej” dla prędkości odtwarzania 33 i 45 obr./min (wybrane z tyłu). I chociaż użytkownik ręcznie podnosi i opuszcza ramię z włókna węglowego (które kończy się wkładką Ortofon OM 5E), system posiada funkcję automatycznego zatrzymania, gdy igła dotrze do końcowego rowka.

CoolGeek VS-01 posiada ramię z włókna węglowego zakończone wkładką Ortofon OM 5E.

Wbudowany system dźwiękowy składa się z 5-watowych głośników wysokotonowych i 30-watowego głośnika średnio-niskotonowego zasilanego przez wzmacniacz 30-W + 30-W. System ma również gotową technologię Bluetooth 5.0, umożliwiającą użytkownikom słuchanie przez bezprzewodowe słuchawki lub głośniki, z dołączonymi portami wyjścia liniowego do podłączenia okablowania VS-01 do sprzętu hi-fi. Urządzenie może nawet działać jako głośnik Bluetooth.

Obudowa stoi na dość uroczych stożkowych nóżkach tłumiących wibracje, a kolejne dwa systemy tłumiące pomagają kontrolować drobne wstrząsy. Regulacja głośności i systemu odbywa się za pomocą jednego podświetlanego pokrętła po prawej stronie przedniej osłony głośnika w stylu retro. I o to chodzi.

Deklaracje na stronie Kickstartera dla systemu VS-01 zaczynają się obecnie od 599 USD, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w ramach już finansowanej kampanii, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w marcu tego roku. Nie jest to bynajmniej pierwszy ani jedyny pionowy gramofon, jaki widzieliśmy, ale z pewnością jest najbardziej kolorowy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CoolGeek | New Atlas