VeloBank ma nową aplikację mobilną

VeloBank udostępnił klientom nową odsłonę aplikacji mobilnej, oferującą jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne rozwiązania pomagające wygodnie korzystać z bankowości na telefonie.

Nowa odsłona aplikacji mobilnej VeloBanku

To konsekwencja podejścia „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Główne wyróżniki aplikacji to przejrzysta architektura informacji, użyteczne funkcje, w tym m.in. możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej czy opłacenia parkingu oraz nowoczesny i spójny design. Bankowość mobilna została zintegrowana z zaawansowanym systemem CRM (customer relationship management) VeloBanku. To pozwala na hiperspersonalizację, czyli pełne dopasowanie oferty do potrzeb każdego klienta. Aplikacja spełnia również najwyższe standardy rynkowe w zakresie bezpieczeństwa. 

Przejrzyste i intuicyjne narzędzie

Nową aplikację VeloBanku wyróżnia intuicyjność, którą zapewnia przejrzysta architektura informacji. Klienci mają pod ręką najważniejsze funkcje. Na pulpicie dostępne są szybkie skróty, które pozwalają na łatwe zarządzanie finansami i zapewniają dostęp do spersonalizowanych opcji.

Zobacz także: W mBanku też zweryfikujesz pracownika banku przez apkę

Wchodząc do aplikacji użytkownik od razu, bez zbędnego klikania, zobaczy status swoich najważniejszych produktów, a także sprawnie przejrzy pozostałe. Jednym z wielu udogodnień jest możliwość szybkiego sprawdzenia, jakie karty są podpięte do danego rachunku – wystarczy jedno kliknięcie w ikonę, aby zobaczyć szczegóły. Ponadto wszystkie funkcje w aplikacji są ze sobą powiązane, co ułatwia nawigację, np. po przejściu na ikonę kantoru od razu pojawia się możliwość aktywacji usługi karty wielowalutowej.

Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację użytkownikom aplikacji, na dole ekranu umieszczono menu z pięcioma, kluczowymi dla klientów kategoriami: Pulpit, Finanse, Płatności, Usługi oraz Wnioski. Dzięki temu użytkownicy aplikacji z łatwością mogą przemieszczać się między poszczególnymi sekcjami.

Co ważne, „Usługi” to nie tylko oferta finansowa, ale też pozafinansowa. Klienci znajdą tam m.in. VeloKantor, który pozwala wymieniać waluty po atrakcyjnym kursie całkowicie online, ofertę ubezpieczeniową, a także będą mogli zakupić bilety komunikacji miejskiej oraz opłacić parking w kilkudziesięciu miastach, w tym m.in. Warszawie.

To rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie, bo zamiast korzystać z kilku aplikacji mobilnych, wystarczy, że użytkownicy mają jedną – bankową. Kolejne funkcje typu VAS, czyli value added service, VeloBank będzie wprowadzał sukcesywnie. Pierwszą z nich będą VeloChwile, program, w którym klienci zbierają punkty za płatności i następnie mogą je wymienić na nagrody.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej VeloBank: Pulpit i Usługi
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej VeloBank: Pulpit i Usługi

Jednym z priorytetów było też zadbanie o kwestie bezpieczeństwa. Bankowość mobilna wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie, wprowadzono też nowy sposób uwierzytelnienia, zwiększający czujność użytkowników. Przy uruchamianiu aplikacji na nowym urządzeniu po raz pierwszy odbywa się tzw. call back – zamiast wiadomości SMS, klient otrzymuje telefon z indywidualnym kodem. Większe zaangażowanie użytkownika zwiększa świadomość podejmowanych działań, a tym samym w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo.

Pełna integracja z systemem CRM

Aplikacja VeloBanku została zintegrowana z systemem CRM, który jest zasilany wiedzą analityczną i oparty o dane dostępne w czasie rzeczywistym. To umożliwia najlepsze dopasowanie oferty banku do sytuacji klienta i jego aktualnych potrzeb. Prace nad narzędziami były prowadzone równolegle, dzięki czemu wypracowane w ramach projektu rozwiązania wspólnie maksymalizują korzyści użytkowników, w tym m.in. umożliwiają zarządzanie treścią.

To oznacza, że każdy użytkownik aplikacji otrzyma spersonalizowaną komunikację, dostosowaną do jego aktualnych potrzeb. Czego innego potrzebuje bowiem osoba udająca się na wakacje, a czego innego osoba, która kupuje właśnie pierwsze mieszkanie. Treści w bankowości mobilnej mogą różnić się nie tylko samą ofertą czy jej parametrami, ale również sposobem prezentacji.

Nowa wersja aplikacji mobilnej VeloBanku jest dostępna w sklepach App Store, Google Play i Huawei AppGallery. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: VeloBank