Taki magnetofon SONY TC-510-2 to bym brał!

Przeprojektowany na nowo magnetofon SONY TC-510-2 o nowym funkcjonalnym wzornictwie z pewnością pokochaliby wszyscy audiofile.

Koncept magnetofonu przenośnego SONY TC-510-2
Koncept magnetofonu przenośnego SONY TC-510-2 | fot. M MAO

Stworzony, aby uosabiać nową estetykę Walkmana, ten przeprojektowany przez M MAO klasyczny SONY TC-510-2 uderza swoim seksapilem. Chociaż konstrukcja magnetofonu analogowego zasadniczo pozostaje taka sama, całe urządzenie otrzymuje nową estetykę, z kolorystyką szturmowca z nutą pomarańczowych akcentów oraz bardziej premium czarno-złotą kolorystyką inspirowaną Walkmanem, która absolutnie wywołuje ciężki oddech.

Ta nowoczesna wersja, stworzona jako eksploracja CMF oryginalnego magnetofonu szpulowego TC-510-2 z 1978 roku, sprawia, że styl retro jest superfajny dzięki odświeżonej konstrukcji i polerowaniu wokół krawędzi. Oryginał miał niezaprzeczalnie futurystyczny wygląd, nawet jak na dzisiejsze standardy, ale obrał kilka kierunków projektowych, które zachowały go w przeszłości.

Wszystkie pokrętła były wykończone szczotkowanym metalem, podczas gdy samo urządzenie było brązowe na górze, czarne z przodu, z tą jedną nutą pomarańczy na przycisku pauzy. Projektant M MAO oczyszcza urządzenie, nadając mu dwie różne wersje kolorystyczne – jedną o funkowej estetyce, a drugą o poważniejszej audiofilskiej energii.

Obok siebie warianty biały i czarny mają zupełnie inny urok. Oba są absolutnie obłędne, ale wariant biało-pomarańczowy oddaje młodzieńczy klimat inspirowany Teenage Engineering. Wariant czarny i zimny wydaje się znacznie bardziej ekskluzywny i wyrafinowany. Złoto tworzy odpowiedni klasyczny kontrast z czernią, podczas gdy pomarańczowy krzyczy głośno na tle bieli w sposób, który jest o wiele bardziej rockandrollowy.

Sony TC-510-2 był przenośnym stereofonicznym magnetofonem szpulowym w późnych latach 70., widzianym także w serii psychothrillerów Netflixa pt. Mindhunter. Zaprojektowany do pracy na akumulatorze 12 V lub zasilaczu AC-26, magnetofon może nagrywać zarówno lewy, jak i prawy kanał (wejścia mikrofonowe L i R widać w lewym dolnym rogu jednego z obrazów koncepcyjnych).

Koncept magnetofonu przenośnego SONY TC-510-2 (biały i czarny)

Rejestrator był realną alternatywą dla profesjonalistów lub półprofesjonalistów, którzy potrzebowali wysokiej jakości przenośnego odtwarzacza stereo.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | M MAO