„Claremont. Morderca z sąsiedztwa” od 7 maja w TV i na VOD

Już w tę niedzielę będziemy mogli obejrzeć serial dokumentalny „Claremont. Morderca z sąsiedztwa”, opowiadający historię najgłośniejszej australijskiej zagadki kryminalnej.

Serial dokumentalny „Claremont. Morderca z sąsiedztwa”

Najsłynniejsza zbrodnia powojennej Australii, która, zmieniła podejście całego pokolenia australijskich kobiet do opuszczania domu po zmroku. Miniseria o tym, jak sprawca potrafi sprytnie ukryć się w społeczności, którą terroryzuje. Claremont. Morderca z sąsiedztwa (tyt. oryg. Claremont. A Killer Among Us)od 7 maja 2023 roku w nowym paśmie „Oblicza zła” w PLANETE+ i w serwisie CANAL+ online.

Zobacz też: Nowy serial dokumentalny o Dahmerze z wyznaniami zabójcy

Lata 90., zamożne przedmieście australijskiego Perth, Claremont. Spokojne i bezpieczne dotychczas miejsce stało się nagle areną tragicznych wydarzeń, gdy uprowadzono i zamordowano trzy młode kobiety. Zaczęło się od zaginięcia 18-letniej Sarah Spiers. Kilka miesięcy później zniknęły kolejne dwie młode kobiety. Gdy znaleziono ich zwłoki, rozpoczęło się śledztwo zakrojone na wielką skalę. Jednak mimo wysiłków policji i znacznych nakładów finansowych morderca przez ponad 20 lat pozostawał nieuchwytny.

Rodziny i przyjaciele ofiar przez prawie trzy dekady pozostawali bez odpowiedzi, zwłaszcza bliscy pierwszej zaginionej, której ciała nigdy nie odnaleziono. I choć w 2016 roku Australia Zachodnia odetchnęła z ulgą, gdy ta największa nierozwiązana sprawa morderstwa w stanie została wreszcie wyjaśniona, mieszkańcy Perth przeżyli kolejny szok. Seryjny morderca z Claremont przez lata mieszkał tuż obok.

O tym najsłynniejszym śledztwie w Australii i mordercy, który po miesiącach terroryzowania mieszkańców przez kolejne 20 lat wiódł spokojne życie, opowiada Claremont. Morderca z sąsiedztwa. W dokumentalnej serii materiały archiwalne przeplatane są wypowiedziami świadków tamtych wydarzeń. m.in. byłego burmistrza Claremont. 

Premiera serii w niedzielę 7 maja 2023 roku o 22:00 na antenie PLANETE+ oraz kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CANAL+ Polska