Teenage Engineering wkracza w rytm lo-fi dzięki PO-80 Record Factory

Kosztujący 149 USD PO-80 może być najbardziej praktycznym i najtańszym gadżetem TE, ale pamiętaj – nagrywa tylko do czterech minut na stronę płyty.

PO-80 Record Factory od Teenage Engineering

Studio Teenage Engineering (TE) jest znane z zabawnie zaprojektowanych syntezatorów audio, za pomocą których można tworzyć cyfrową muzykę, ale teraz przedstawia sposób na zapisywanie utworów w najbardziej analogowy sposób: na płytach winylowych. Nowe urządzenie szwedzkiej firmy to gramofon PO-80 Record Factory, który pozwala na nagrywanie własnych płyt winylowych lo-fi i ich odtwarzanie.

PO-80 Record Factory obsługuje tylko 5-calowe płyty i obsługuje do 4 lub 3 minut czasu nagrywania na stronę przy odpowiednio 33 obr./min i 45 obr./min. Można także dołączyć 7-calowy adapter do nagrywania, aby odtwarzać większe płyty, ale nie można ich nagrywać.

Teenage Engineering (TE) zbudowało PO-80 Record Factory tak, aby był przenośny, podobnie jak jego inspirowana kalkulatorem linia syntezatorów Pocket Operator, które pozwalają tworzyć własne dźwięki. Pomysł polega na podłączeniu TE PO-14 lub podobnego do Record Factory, aby tworzyć winylowe edycje swoich piosenek, ale można podłączyć inne źródła dźwięku do gniazda wejściowego. Jest też gniazdo wyjścia liniowego do podłączenia głośników i drugie do zasilania ze źródła USB.

Jednak zanim zaczniesz nagrywać utwory z innego źródła, TE zaleca użycie swojego narzędzia do masteringu na komputerze (być może wbudowanego w firmową obudowę Computer-1), które zastosuje odpowiednią krzywą do pliku audio.

Można podłączyć syntezator TE PO-14 lub inne źródła dźwięku
Można podłączyć syntezator TE PO-14 lub inne źródła dźwięku

Record Factory podąża za estetyką retro tech-zabawek TE z jasnopomarańczowym i białym plastikowym korpusem, a ponadto ma oddzielne ramiona do nagrywania i odtwarzania. Urządzenie zostało stworzone we współpracy z japońskim projektantem Yuri Suzuki, który tworzy fajne rzeczy, takie jak to radio z płytką drukowaną w kształcie systemu London Tube. Z PO-80 Record Factory dostaniesz nawet egzemplarz magazynu Gakken w pudełku.

Możesz całkowicie uzyskać atmosferę retro-tech, Speak and Spell z PO-80 Record Factory, choć nie jest to całkowicie w stylu odsłoniętych obwodów, takich jak Pocket Operators firmy. Wycięcia jack pokazują również pełne metalowe felgi, jak można się spodziewać w starszej elektronice i zabawkach.

Możesz zdobyć własną fabrykę płyt PO-80 bezpośrednio ze strony TE za 149 USD – gdy będzie dostępny, bo na razie wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane! Możesz także kupić futerał do przenoszenia za 59 USD, dodatkowe głowice nagrywające za 15 USD (jednostka jest dostarczana z jedną dodatkową głowicą) i 10-pak płyt za 20 USD.

Gramofon PO-80 Record Factory do słuchania i nagrywania płyt + opakowanie
Gramofon PO-80 Record Factory do słuchania i nagrywania płyt + opakowanie

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Teenage Engineering | The Verge