Star Wars Day 2023 – czyli Dzień Gwiezdnych wojen w Disney+

Drugi sezon serialu „Gwiezdne wojny: Wizje” już na platformie a w nim polski akcent!

Gwiezdne wojny: Wizje (serial Disney+)

Serwis streamingowy Disney+ przygotował dla fanów prezent z okazji Star Wars Day. Od dziś na platformie dostępny jest drugi sezon animowanej produkcji Gwiezdne wojny: Wizje. Druga część serii to antologia dziewięciu filmów krótkometrażowych z całego świata zrealizowanych z wykorzystaniem różnych technik animacyjnych. Odcinek stworzony przez brytyjskie studio wyreżyserowała Magdalena Osińska.

Zobacz tez: „Star Wars: Ahsoka” zadebiutuje w sierpniu 2023 roku

Opowieści w drugim sezonie będą dalej eksplorować różnorodne aspekty odległej galaktyki, zapewniając oryginalne spojrzenie na ten świat. Produkcja Gwiezdne wojny: Wizje niezmiennie będzie poszerzać ramy opowieści o Gwiezdnych wojnach, wykorzystując najbardziej urzekające style animacji z różnych krajów i kultur.

Wśród zaproszonych studiów znalazły się: El Guiri z Hiszpanii, Cartoon Saloon z Irlandii, Punkrobot z Chile, Aardman z Wielkiej Brytanii, Studio Mir z Korei Południowej, Studio La Cachette z Francji, 88 Pictures z Indii, D’ART Shtajio z Japonii oraz Triggerfish z Republiki Południowej Afryki.

Polka reżyserką jednego z odcinków 

W serialu znalazł się również polski akcent. W gronie twórców znalazła się Polka, Magdalena Osińska, która wyreżyserowała jeden z odcinków – „Jestem twoją matką” – zrealizowany z ramienia brytyjskiego studia Aardman. Film przedstawia historię młodej pilotki, Anni, która wstydzi się swojej nadopiekuńczej mamy. Dziewczyna staje przed wyzwaniem wzięcia razem z nią udziału w szalonym rodzinnym wyścigu w akademii. Rodzina będzie musiała zmierzyć się z żywiołami, ich starym statkiem, innymi zawodnikami, ale także z sobą samą.

Producentami wykonawczymi serialu są nominowani do nagrody Emmy®, Josh Rimes, James Waugh i Jacqui Lopez. Twórcami pozostałych ośmiu odcinków są: 

  • Rodrigo Blaas – Hiszpania
  • Paul Young – Irlandia 
  • Gabriel Osorio – Chile
  • Hyeong-Geun Park – Korea Południowa 
  • Julien Chheng – Francja 
  • Milind Shinde – Indie
  • LeAndre Thomas – Japonia 
  • Nadia Darries and Daniel Clarke – Republika Południowej Afryki

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+