Kristián Mensa wykorzystał swoje ciało do stworzenia wyjątkowej sztuki

Kristián Mensa połączył taniec z wysublimowanymi ilustracjami, aby na swój sposób odkrywać majestat natury.

Kristián Mensa (In Our Hands)
Kristián Mensa (In Our Hands) | fot. Daniel Kunc

Tancerz i ilustrator Kristián Mensa (AKA Mr. Kriss) wykorzystał nieograniczony potencjał ekspresji ludzkiego ciała w In Our Hands (pol. W naszych rękach). Seria łączy ilustrację i fotografię, w której Mensa rejestruje skomplikowane kształty i ruchy swojego ciała, interpolowane na ekranie z zabawnymi rysunkami, które przedstawiają majestat natury, jej stworzenia i wpływ działalności człowieka na naszą planetę.

Zobacz też: Ai Weiwei stworzył lilie wodne Moneta przy użyciu 650 tys. klocków LEGO

Od splecionych koniuszków palców przekształconych w głowę płaszczki, po delikatnie zaostrzoną stopę stapiającą się w galopującego konia, In Our Hands zachwyca transformacyjną mocą wyobraźni.

Poprzez ruchy własnego ciała i piękno przyrody, Kristián Mensa odkrywa głęboką harmonię między ludzką formą a światem przyrody. Jego kapryśna dwuwymiarowa eksploracja tańca i sztuki, której towarzyszy choreografia wideo z animowanymi ilustracjami, „przypomina nam, że nie jesteśmy ponad naturą, ale jej istotną częścią”.

W jednej z kompozycji In Our Hands artysta przedstawia zaciśniętą pięść, która stopniowo się otwiera i przemienia się w kwiat, podczas gdy inna przedstawia artystę pochylającego się do tyłu, tworząc łukowaty most nad strumieniem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: DesignBoom
zdjęcia: Daniel Kunc
projektant: Kristián Mensa (Mr. Kriss)