Michelle Yeoh próbuje ocalić świat w „American Born Chinese”

Serial komediowy „American Born Chinese”, oparty na powieści graficznej Gene’a Luen Yanga, zadebiutuje 24 maja 2023 roku w Disney+.

Serial „American Born Chinese” (Disney+, 2023)

Zdobywczyni tegorocznego Oscara Michelle Yeoh robi wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać ludzkość przy życiu w oficjalnym pełnym zwiastunie serialu Disney+ zatytułowanym American Born Chinese. Serial opowiadający o dojrzewaniu, który łączy akcję i komedię, ma pojawić się 24 maja i jest oparty na powieści graficznej Gene Luen Yanga o tym samym tytule. W ośmioodcinkowym serialu występują gwiazdy filmu Wszystko, wszędzie, naraz (tyt. oryg. Everything Everywhere All at Once), w ym Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu i James Hong, a także inni członkowie obsady: Daniel Wu, Yeo Yann Yann, Chin Han i Sydney Taylor.

Sprawdź też: „Siła” przypomina nam jak źle traktowane są kobiety

Pochodzący od twórcy serialu Kelvina Yu (Bob’s Burgers) i reżysera Destina Daniela Crettona (Shang-Chi i Legenda o dziesięciu pierścieniach), American Born Chinese opowiada historię zwykłego licealisty granego przez Bena Wanga, którego los zmienia się, gdy spotyka Wei-Chen (Jim Liu), syna mitologicznego boga.

„Nie jestem z tego świata” — wyjaśnia Liu w zwiastunie, gdy jego postać ujawnia, że tak naprawdę nie jest studentem z wymiany zagranicznej. „Potrzebuję twojej pomocy w mojej misji powstrzymania powstania”.

Yeoh gra w serialu boginię o imieniu Guanyin i pojawia się w kluczowych momentach materiału, gdy próbuje przekazać powagę sytuacji postaci Wanga. „Musisz to powstrzymać, inaczej wszyscy zginą” — mówi Yeoh. „Los waszego świata wisi na włosku”.

Cretton i Yang są producentami wykonawczymi obok Melvina Mara, Jake’a Kasdana, Erin O’Malley i Ashera Goldsteina. American Born Chinese zostało wyprodukowany przez 20th Television.

Wszystko wszędzie i naraz było wielkim zwycięzcą tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów, podczas której Oscary dla aktorów Yeoh i Quana znalazły się wśród siedmiu trofeów zdobytych przez film od współreżyserów Daniela Kwana i Daniela Scheinerta.

Wszystkie osiem odcinków American Born Chinese będzie można oglądać od 24 maja 2023 roku na Disney+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ | The Hollywood Reporter