Pentagon oficjalnie publikuje nagrania „UFO”?

Oficjalnie opublikowane przez Pentagon materiały przedstawiają tajemnicze obiekty latające, co do których nie ma żadnych wskazówek, czym mogą być.

Kadr z nagrania UFO, wykonanego przez Pentagon

Rok 2020, kwiecień, wydawałoby się, że świat obecnie nie interesuje się niczym oprócz koronawirusa i walką z pandemią, a tu UFO. Tak, pojawiło się teraz inne globalne wyzwanie do dodania do listy: kosmici – już nic mnie nie zdziwi. Ale po co taka informacja? Parafrazując starsze panie „ufouaanen? po co komu to potrzebne?” Nie dajcie sobie niczego wkręcić, dopóki nie zobaczycie dowodów… A tu nagle Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (Pentagon) oficjalnie opublikował trzy klipy wideo pokazujące NOL – niezidentyfikowane obiekty latające (aka UFO – (ang. unidentified flying object,), które krążą po niebie nad amerykańskimi bazami wojskowymi. Materiał filmowy został wcześniej wydany w 2007 roku przez prywatną firmę.

Nie do wiary! ???‍♂️

Na materiałach można usłyszeć, jak piloci, którzy nagrali to wideo, wyrażają zdziwienie, jak nieznane obiekty szybko się poruszają – przypomina to podobne relacje z 2017 roku, kiedy pilot US Navy powiedział CNN, że widział UFO poruszające się tak szybko „jak piłka do ping-ponga, odbijająca się od ściany.” Doniesienia i raporty tego typu spowodowały, że Pentagon prowadził oficjalny program identyfikacji UFO przez pięć lat do 2012 roku, aż skończyły się na to fundusze.

Jeśli chodzi o te ostatnie nagrania, Pentagon postanowił je opublikować „w celu wyjaśnienia wszelkich nieporozumień krążących wśród opinii publicznej na temat tego, czy materiał filmowy był prawdziwy, czy też nie” – powiedziała dla CNN rzecznik Pentagonu Sue Gough. Dodała także, że ​​„po dokładnym zbadaniu materiału stwierdzono, że autoryzowane wydanie tych niesklasyfikowanych filmów nie ujawnia żadnych wrażliwych informacji ani systemów i nie wpływa na późniejsze dochodzenia w sprawie wtargnięcia do wojskowej przestrzeni powietrznej niezidentyfikowanych obiektów latających”.

Przeczytaj także:

Dla przypomnienia definicja czym jest UFO (za Wikipedią):

UFO (ang. unidentified flying object, UFO), inaczej niezidentyfikowany obiekt latający (NOL) – wywodzące się z nazewnictwa wojskowego United States Air Force określenie obiektu latającego (statku powietrznego) niedającego się zidentyfikować jako żaden znany pojazd ani wyjaśnić żadnym ze znanych zjawisk atmosferycznych. W okresie zimnej wojny utrwaliło się mylne terminologicznie (niezidentyfikowany nie musi oznaczać pozaziemski) potoczne znaczenie UFO jako pojazdu cywilizacji pozaziemskiej (latającego spodka).

A więc po co Pentagon opublikował i potwierdził autentyczność tych wideo, skoro nie wie co na nich jest?

Pentagon twierdzi, że nie ma się czym martwić – chociaż nie wyjaśniono dokładnie, czym są te obiekty. Byliście zmartwieni, chyba żyjemy w dwóch różnych światach!? Tego rodzaju obserwacje często można nazwać zjawiskiem pogodowym albo fizycznym, testami samolotu lub innymi skutkami wielu nałożonych na siebie czynników, lub jak spekuluje jeden z głosów na filmach, może to być po prostu dron.

Nie pozostało nic innego jak zobaczyć tę „rewelację”, jeśli nie szkoda Ci minuty i 17 sekund:

https://youtu.be/auITEKd4sjA

Potraktujcie zatem ten materiał jako dobrą rozrywkę na te smutne czasy…

źródło: Pentagon via CNN, Engadget