Netflix pracuje nad animowanym spin-offem „Stranger Things”

Na podstawie serialu „Stranger Things” w przygotowaniu jest także gra VR, gra sceniczna i kolejny pokaz na żywo.

„Stranger Things” (Netflix)

Podobnie jak przerażające, wkraczające macki Vecny, uniwersum Stranger Things wciąż się rozszerza. Netflix zapowiedział serial animowany oparty na jednym ze swoich największych hitów. Firma nie ujawniła jeszcze wielu szczegółów na temat najnowszego spin-offu. Glitch Techs i twórca Fanboy & Chum Chum Eric Robles i Flying Bark Productions opracowują nowy serial animowany. Zaangażowani są również twórcy Stranger Things, bracia Duffer i producent Shawn Levy.

„Zawsze marzyliśmy o animowanym «Stranger Things» w duchu kreskówek z sobotnich poranków, które kochaliśmy oglądać dorastając, i zobaczenie, jak to marzenie się spełniło, było absolutnie ekscytujące” – powiedzieli bracia Duffer w oświadczeniu dla Variety. „Nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni tym, co wymyślił Eric Robles i jego zespół — scenariusze i grafika są niesamowite i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z tym wami! Przygoda trwa…”

Oryginalny serial został przedłużony na piąty i ostatni sezon, ale to i serial animowany to nie jedyne projekty Stranger Things w przygotowaniu. Gra VR ma pojawić się jeszcze w tym roku, a prequel pokazu scenicznego ma zadebiutować na londyńskim West Endzie pod koniec 2023 roku. Netflix ogłosił również w zeszłym roku spin-off na żywo.

Bracia Duffer z pewnością mają wiele asów w rękawie. Wraz ze Stranger Things pracują nad serią Death Note na żywo (po osobnym filmie, który kilka lat temu trafił na Netflix), a także nad adaptacją The Talisman, książki Stephena Kinga i Petera Strauba.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | Variety | Engadget