Kolekcja darmowych filmów w prezencie od FlixClassic

Z pierwszych urodzin, platforma streamingowa FlixClassic przygotowała specjalny zestaw filmów dostępnych za darmo dla każdego.

Kadr z filmu „Dziewczyna piętaszek”
Kadr z filmu „Dziewczyna piętaszek”

Platforma VOD FlixClassic, która gromadzi klasyki kinematografii z całego świata, już wkrótce, bo 15 kwietnia będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji twórcy FlixClassic przygotowali niespodziankę dla miłośników kina. Specjalnie wyselekcjonowana kolekcja filmów stanowiąca trzon klasyki filmowej jest od początku kwietnia udostępniona na platformie bezpłatnie. 

Celem tej inicjatywy jest zachęcenie nowych widzów do odkrywania kina koneserskiego i poszerzania swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Nasz urodzinowy zestaw powinien zainteresować każdego kinomana, niezależnie od gustu i preferencji. Składają się na niego nieśmiertelne klasyki zarówno kina amerykańskiego, jak i światowego, reprezentujące różne gatunki i style składające się na bogactwo klasyki filmowej.

– mówi Miłosz Stelmach, kurator programowy FlixClassic

Na repertuar tej specjalnej kolekcji składają się kultowe pozycje, które powinien poznać każdy miłośnik sztuki filmowej, takie jak:

  • „Siedmiu samurajów” Akiry Kurosawy, uważany za jeden z najlepszych i najbardziej wpływowych dzieł w historii kina, 
  • nominowana do Oscara satyra „Pali się moja panno” Miloša Formana, kluczowej postaci Czechosłowackiej Nowej Fali i przyszłej międzynarodowej gwiazdy kina autorskiego,
  • realizowana według prozy Grahama Greena przez Carola Reeda arcydzieło pod tytułem „Stracone złudzenia”, 
  • przypominająca złote czasy klasycznego Hollywoodu „Dziewczyna piętaszek”, której dowcipne dialogi do dziś imponują błyskotliwością i poczuciem humoru,
  • z kolei dla widzów żądnych mocnych wrażeń pozostaje włoski klasyk kina grozy – będący przedmiotem kultu fanów horroru oraz fantastyki „Suspiria” w reżyserii Dario Argento. 

Jest to niewątpliwie kolekcja wyjątkowa, którą docenić powinni widzowie zarówno Ci zafascynowani klasyką kina, ale również tacy, którzy sięgają po dobre kino gatunkowe od czasu do czasu. Razem tytuły te świadczą o różnorodności wrażeń i emocji, jakich może dostarczać filmowa klasyka.

Kadr z filmu „Pali się moja panno”
Kadr z filmu „Pali się moja panno”

Warto przypomnieć, że od początku istnienia korzystanie z platformy jest możliwe poprzez przeglądarkę oraz aplikacje iOS i Android. Widzowie mogą również oglądać swoje ulubione filmy na Smart TV Samsung i LG, a także streamować je na Apple TV dzięki funkcji AirPlay. Dzięki integracji z Chromecast jednym kliknięciem można przesłać ulubiony tytuł filmowy ze smartfona, laptopa i tabletu na ekran telewizora. Rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla użytkowników Android TV.

Warto również podkreślić, że z serwisu można korzystać na 2 urządzeniach jednocześnie. Wkrótce pojawi się także nowa sekcja z wideo zapowiedziami filmów, a także wyczekiwane aplikacje Android TV i Apple TV.

Biblioteka filmów platformy to obecnie ponad 400 propozycji − od wielkich klasyków, poprzez kino klasy B do kina kultowego. Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej FlixClassic
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej FlixClassic

Partnerem platformy FlixClassic jest Fundacja Legalna Kultura i portal Flimoterapia.pl.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: FlixClassic