Nowy firmware słuchawek AirPods i dziwaczna rada Apple’a

Dziwaczna rada Apple, jeśli nie możesz zaktualizować oprogramowania sprzętowego AirPods, pojawiła się w centrum pomocy…

AirPods 3. generacji z dźwiękiem przestrzennym

Firma Apple wypuściła właśnie nowe uaktualnienia oprogramowania sprzętowego dla słuchawek AirPods, w tym AirPods, AirPods Pro i AirPods Max. Oprócz tych aktualizacji oprogramowania, Apple ma również radę dla użytkowników, którzy nie mogą zaktualizować swoich AirPodsów, ponieważ „nie mają w pobliżu urządzenia Apple”.

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods są dostarczane automatycznie, gdy słuchawki ładują się i znajdują się w zasięgu iPhone’a, iPada lub Maca podłączonego do Wi-Fi. Nie ma sposobu, aby wymusić aktualizację AirPodsów i nie ma sposobu, aby zaktualizować je ręcznie za pomocą urządzenia innego niż tego od Apple.

Mając to na uwadze, firma Apple zaktualizowała swój dokument wsparcia dotyczący aktualizacji oprogramowania sprzętowego AirPods, dodając wskazówkę dla osób, które mogą używać AirPodsów bez towarzyszącego produktu Apple.

Jeśli nie masz w pobliżu urządzenia Apple, możesz umówić się na spotkanie w sklepie Apple Store lub w autoryzowanym serwisie Apple w celu aktualizacji oprogramowania.

— wyjaśnia Apple

Ta rada jest najwyraźniej skierowana do osób, które używają słuchawek AirPods z urządzeniem z systemem Android lub Windows, ale może również dotyczyć użytkowników Apple, których AirPodsy utknęły ze starszymi wersjami firmware’u. Prawdopodobnie nie ma zbyt wielu takich osób, ale najwyraźniej jest to wystarczająco duża grupa, aby firma Apple poczuła potrzebę dodania tej wskazówki dzisiaj do swojego dokumentu wsparcia.

Nawet poza tym konkretnym przypadkiem, aktualizacje oprogramowania sprzętowego AirPods to bałagan. Nie możesz ręcznie instalować aktualizacji ani nawet wymusić aktualizacji AirPodsów. Apple nie udostępnia również żadnych szczegółowych informacji o wydaniu aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Możesz sprawdzić wersję oprogramowania sprzętowego AirPods – zakładając, że masz urządzenie Apple – przechodząc do aplikacji UstawieniaBluetooth, a następnie dotykając przycisku ⓘ obok wylistowanych słuchawek AirPods. Przewiń w dół, a zobaczysz wersję oprogramowania sprzętowego swoich słuchawek AirPods.

Aktualne wersje oprogramowania słuchawek AirPods (stan na 11 kwietnia 2023 roku):

  • AirPods Pro (2. generacji): 5E133
  • AirPods Pro (1. generacji): 5E133
  • AirPods (2. i 3. generacji): 5E133
  • AirPods Max: 5E133
  • AirPods (1. generacji): 6.8.8

Apple nie zreorganizowało procesu aktualizacji oprogramowania sprzętowego AirPods, najlepiej za pośrednictwem aplikacji „Akcesoria”. Dzięki aktualizacjom oprogramowania sprzętowego AirPods, które są dostarczane z jasnymi informacjami o wydaniu i przejrzystymi procesami aktualizacji, Apple mogłoby wykorzystać możliwość wprowadzania ulepszeń bezprzewodowo, tak jak to już robi w przypadku innych swoich produktów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9TO5Mac