Ze Spotify można teraz korzystać w aplikacji Strava

Popularna aplikacja fitness Strava uruchomiła długo oczekiwaną integrację ze Spotify, umożliwiając użytkownikom dostęp do ulubionych treści audio podczas rejestrowania aktywności fizycznej.

Integracja Spotify w aplikacji Strava
Integracja Spotify w aplikacji Strava

Do tej pory użytkownicy aplikacji Strava, którzy chcieli słuchać dźwięku w Spotify podczas śledzenia biegu lub jazdy na rowerze, musieli przełączać się między aplikacjami, aby kontrolować swoje multimedia. Teraz to już przeszłość dzięki nowemu widżetowi multimediów w aplikacji Strava.

Po rozpoczęciu śledzenia aktywności użytkownicy mogą stuknąć ikonę muzyki w prawym górnym rogu interfejsu Strava i połączyć swoje konto Spotify, po czym możliwe jest przeglądanie treści w widgecie Spotify i wybieranie, co ma być odtwarzane.

Integracja obsługuje muzykę, podcasty i audiobooki, a użytkownicy mogą przeglądać kolejkę odtwarzania, aby zobaczyć, co znajduje się na kolejnej pozycji playlisty, a także przeglądać niestandardowe i popularne listy odtwarzania Spotify.

Z widżetu Spotify mogą korzystać zarówno płacący, jak i niepłacący użytkownicy Spotify. Użytkownicy bezpłatnej wersji Spotify mogą mieszać albumy/listy odtwarzania/wykonawców, ale nie będą mogli wybierać określonych utworów i będą słyszeć reklamy pomiędzy utworami.

Tymczasem użytkownicy wersji premium Spotify mogą wybierać określone utwory w swoich albumach i listach odtwarzania, ale wykonywanie takich czynności, jak losowe odtwarzanie, ustawianie w kolejce określonych utworów i korzystanie z wyszukiwania, można wykonać tylko w aplikacji Spotify.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | Strava