Serialowy reboot filmu „Gattaca” od Showtime?

Do sieci trafiają pierwsze doniesienia na temat serialu „Gattaca”, który może opowiadać całkowicie nową historię, kilka pokoleń po wydarzeniach z filmu.

Fragment plakatu do filmu „Gattaca” z 1997 roku (od lewej: Uma Thurman Ethan Hawke i Jude Law)
Fragment plakatu do filmu „Gattaca” z 1997 roku (od lewej: Uma Thurman Ethan Hawke i Jude Law)

Jeden z moich ulubionych dystopijnych filmów science-fiction — Gattaca trafił do kin w 1997 roku z ostrą i prowokującą do myślenia narracją, w której wystąpili Ethan Hawke, Uma Thurman i Jude Law. Film Andrew Niccoli przedstawia niedaleką przyszłość (w tamtych czasach), w której dzieci są poczęte w drodze selekcji genetycznej. Ten proces gwarantuje, że uzyskają najlepsze cechy od swoich rodziców.

Może Ci się spodobać: „Silos” – nowy dystopijny serial od Apple TV+

Gattaca dotyka koncepcji przeznaczenia (i zaprzeczania mu poprzez manipulację), ludzkiej inżynierii genetycznej i tego, jak znaleźć się w społeczeństwie, które starannie opiekuje się twoim istnieniem. Krytycy pokochali ten film, a dla wielu fanów science fiction nadal znajduje się na ich liście ulubionych. Teraz Gattaca może być następnym w kolejce filmem do odświeżenia przez Showtime.

Według The Hollywood Reporter duet kreatywny odpowiedzialny za Homeland — Howard Gordon i Alex Gansa, mógłby nakręcić telewizyjną adaptację dla Showtime. Oczywiście w przyszłości pojawi się więcej potwierdzeń i informacji. Ale Deadline donosi, że akcja nowej produkcji będzie rozgrywała się pokolenie po wydarzeniach z filmu.

Ludzie kierują własną ewolucją, determinując przyszłość swoich dzieci jeszcze przed ich narodzinami (zweryfikowani). I jest nowa podklasa, która nie zależy od statusu społecznego ani koloru skóry (niezweryfikowani). Bohaterem serialu ma być chory na serce mężczyzna, który chce przyjąć tożsamość byłego sportowca z lepszymi genami, aby móc podróżować w kosmos.

Zapewne niebawem dowiemy się więcej na temat nowego serialu Gattaca.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nerdist