„Blade Runner 2099” – powstanie nowy serial Ridleya Scotta

Amazon we współpracy z Ridleyem Scottem wyda nowy serial telewizyjny zatytułowany „Blade Runner 2099” – akcja będzie osadzona 50 lat po „Blade Runner 2049”.

Kadr z filmu „Blade Runner 2049”

Następna część Blade Runnera będzie najwyraźniej serialem telewizyjnym od Amazon Prime Video, który wyreżyseruje sam Ridley Scott. Jak donosi Variety, ma on powrócić jako producent wykonawczy projektu Blade Runner 2099.

Akcja serialu Blade Runner 2099 rozpocznie się 50 lat po wydarzeniach w filmie Blade Runner 2049 z 2017 roku, który wyreżyserował Denis Villeneuve. Silka Luisa (showrunnerka „Shining Girls” w Apple TV Plus) napisze i będzie producentem wykonawczym serialu. Serwis Deadline dodaje, że Scott może również sam wyreżyserować serial.

Scott wcześniej wspominał o projekcie w listopadowym wywiadzie dla BBC — pierwsza publiczna wzmianka o serialu — wspominając, że serial akcji był opracowywany jako seria 10 odcinków. Blader Runner: 2099 nie będzie też pierwszym spin-offem kultowej serii science-fiction. Adult Swim zadebiutował w zeszłym roku z serialem anime Blade Runner: Black Lotus, który jeszcze bardziej rozszerzył uniwersum Blade Runnera.

Pierwszy Blade Runner został wydany w 1982 roku i od tego czasu stał się jednym z najbardziej lubianych filmów science fiction, jakie kiedykolwiek powstały. Powstała po 35 latach kontynuacja – Blade Runner 2049 została wydana w 2017 roku i cieszyła się pozytywnymi recenzjami krytyków i widzów.

To że Amazon stworzy serial Blade Runner, świadczy o ambicjach megakorporacji w zakresie przesyłania strumieniowego, która wciąż próbuje budować swoją wartościową bibliotekę treści.

Amazon Studios w ostatnich latach mocno zainwestowało w telewizję gatunkową, o czym świadczą wysokobudżetowe projekty, takie jak Koło czasu (tyt. oryg. The Wheel of Time) i The Lord of the Rings: The Rings of Power. Ten ostatni, ze zgłoszonym budżetem 465 milionów dolarów wydaje się być najdroższym pojedynczym serialem telewizyjnym, jaki kiedykolwiek powstał.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | The Verge