Film o BlackBerry wygląda na komedię

Zwiastun filmu „BlackBerry” już wylądował, przypomina „The Social Network” i wszystko wskazuje, że jest to komedia.

BlackBerry - film (2023)

Studio IFC Films udostępniło oficjalny zwiastun filmu BlackBerry – komedii opowiadającej o czasach wzrostów i upadku giganta telekomunikacyjnego. Film, w którym występują Glenn Howerton (It’s Always Sunny in Philadelphia) i Jay Baruchel (Jak wytresować smoka, To już koniec) i wyreżyserowany przez Matta Johnsona (The Dirties), będzie miał swoją premierę w kinach 12 maja 2023 roku.

Podczas gdy niektóre z nowszych ekranowych opowieści o firmach technologicznych były bardziej poważne, jak Steve Jobs, The Social Network, WeCrashed i Super Pumped, to Blackberry wydaje się przyjmować bardziej komediowe podejście do wydarzeń i ludzi, którzy założyli Research in Motion —firmę stojącą za smartfonem Blackberry.

Zgodnie ze streszczeniem na IMDb, BlackBerry opowiada historię „firmy, która obaliła światowych gigantów, zanim uległa bezwzględnej konkurencji sił z Doliny Krzemowej. To nie jest konwencjonalna opowieść o współczesnych porażkach biznesowych spowodowanych oszustwem i chciwością. Powstanie i upadek BlackBerry ujawnia niebezpieczne tempo, z jakim innowatorzy ścigają się po superautostradzie informacyjnej”.

Chociaż jestem pewien, że będziemy również cieszyć się oglądaniem szalonego wzrostu i niesamowitego upadku BlackBerry na srebrnym ekranie, będziemy musieli odwrócić wzrok gdzie indziej, aby cieszyć się nowym smartfonem. Trzeba pamiętać, że iPhone mógł nigdy nie istnieć bez Blackberry, który utorował drogę dla kolejnych innowacyjnych urządzeń.

Możesz obejrzeć oficjalny zwiastun nadchodzącego filmu na YouTubie poniżej:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: BGR