Głośnik OunD w razie potrzeby zamienia się w fotel

Ta konstrukcja składanych głośników może zamienić się w wygodny fotel, tworząc wyjątkowe miejsce do słuchania muzyki.

Koncepcja głośnika i fotela w jednym OunD
Koncepcja głośnika i fotela w jednym OunD

Każdego dnia nasze oczy i mózgi są bombardowane bodźcami wzrokowymi, zwłaszcza ze smartfonów, do których jesteśmy przyklejeni przez większość czasu. Nawet dla młodszych pokoleń istnieje punkt zwrotny, kiedy sprawy stają się zbyt przytłaczające, więc wielu z nich wycofuje się, słuchając muzyki różnych gatunków, by odpocząć.

Przeczyta również: Nowy uchwyt do głośnika SYMFONISK i oświetlenie modułowe FREKVENS

Często wiąże się to z założeniem słuchawek – dla odrobiny prywatności, ale takie akcesoria eliminują jeszcze jedną rzecz, której ci ludzie pragną: kontaktów społecznych. Równoważenie czasami sprzecznych celów może być nieco trudne do osiągnięcia dla pojedynczego produktu.

Ale ten projekt koncepcyjny stara się to osiągnąć, przekształcając głośnik w jednomiejscowe krzesło do bardziej prywatnej sesji odsłuchowej. Stworzyli go projektanci: Minsong Cho, Jeonghyeon We, Jihye Yang, Hyerim Kim, Park Sol,

Muzyka może być zarówno osobista, jak i towarzyska, a tę dychotomię najlepiej ilustruje sposób, w jaki młodsi słuchacze cieszą się muzyką. Z jednej strony chcą „odczuć” muzyczną przestrzeń wokół siebie, podobnie jak dźwięk przestrzenny, ale czasami chcą też, aby była ona bardziej ekspansywna, obejmując innych ludzi wokół nich.

Bezprzewodowe słuchawki douszne i nauszne w naturalny sposób odcinają nas od innych ludzi, podczas gdy zwykłe głośniki po prostu emitują dźwięk w jednym lub we wszystkich kierunkach. Chociaż prawdopodobnie nie znajdziesz sprzętu audio, który spełnia wszystkie powyższe funkcje jednocześnie, nowa koncepcja jest w stanie zmieniać swoją formę w zależności od tego, czego ludzie potrzebują.

  • Koncepcja głośnika i fotela w jednym OunD - prywatne słuchanie na rozłożonym głosniku
  • Koncepcja głośnika i fotela w jednym OunD - impreza ze złożonym głośnikiem
  • Koncepcja głośnika i fotela w jednym OunD

OunD, które pochodzi od czterech liter wspólnych dla angielskich słów „dźwięk”, „surround” i „okrągły” (sound, surround, round) to urządzenie audio, które raz wygląda jak głośnik, a innym razem jako osobisty fotel. Ukryty system zębatek i zapdni podnosi tył głośnika, tworząc zakrzywione oparcie krzesła. Boki tego oparcia ukrywają rzeczywiste głośniki, które dostarczają dźwięku przestrzennego każdemu, kto w nim usiądzie.

Pomysł na projekt jest nieco prosty, gdy odkryjesz ten tajny mechanizm. Jeśli chcesz uzyskać bardziej osobiste wrażenia odsłuchowe, które zanurzą Cię w przestrzeni muzycznej, możesz po prostu nacisnąć przycisk, aby podnieść oparcie, usiąść na krześle i zanurzyć się w ulubionej melodii. Z drugiej strony, jeśli chcesz imprezować, wystarczy złożyć krzesło i zamienić OunD z powrotem w bardziej tradycyjny głośnik.

Elementy konstrukcyjne głośniko-fotela OunD
Elementy konstrukcyjne głośniko-fotela OunD

Chociaż projekt jest dość kreatywny w rozwiązywaniu problemu, może istnieć kilka przeszkód, które nadal wymagają rozwiązania od strony praktycznej. Na przykład osobista przestrzeń odsłuchowa nie będzie tak prywatna jak słuchawki, chyba że jesteś jedyną osobą w pokoju.

Pozycja głośników może być świetna do osobistego odsłuchu, ale ich orientacja w formie głośnika OunD może nie być optymalna. I chociaż krzesło jest oczywiście zaprojektowane z myślą o wygodzie, może nie wzbudzać zaufania co jego stabilności, zwłaszcza z krótką podstawą, ciężkim siedziskiem i oparciem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design