Pixelmator Pro 3.3 Mosaic poprawia funkcje wideo

Nowe uaktualnienie programu Pixelmator Pro 3.3 dodaje automatyczne usuwanie jednolitego koloru tła (green screen) z filmów wideo i dodaje sporo ulepszeń.

Pixelmator Pro 3.3 Mosaic - aktualizacja aplikacji

Najnowsza znacząca aktualizacja edytora obrazów dla komputerów Mac – programu Pixelmator Pro 3.3 Mosaic, skupia się głównie na najnowszych funkcjach edycji wideo, a także ulepszeniach narzędzi Shadows i Highlights. Poprzednia aktualizacja Pixelmator Pro z grudnia 2022 roku dodała ograniczone możliwości edycji wideo. Użytkownicy mogą importować, otwierać lub przeciągać pliki wideo równie łatwo, jak obrazy, i wprowadzać na nich poprawki.

Teraz w ramach nowego wydania Pixelmator Pro 3.3 Mosaic dodał narzędzie (Remove Color) – usuwanie koloru tła w filmach wideo. To funkcja, która pozwoli użytkownikom wybrać dowolny kolor na obrazie, a następnie usunąć go z całego pliku (zdjęcia lub wideo). Głównym zastosowaniem tego narzędzia są pliki wideo, a konkretnie usuwanie zielonego ekranu (green screena), jak pokazuje firma w filmie (obejrzyj poniżej).

Oprócz tej kluczowej nowej funkcji dla wideo, pojawiła się również potencjalnie istotna aktualizacja dla użytkowników pracujących z obrazami. Wcześniej Pixelmator Pro mógł otwierać praktycznie wszystkie typy obrazów i pozwalać użytkownikom na pracę z nimi, ale edycje były destrukcyjne.

Użytkownik mógł wprowadzić zmiany w Pixelmatorze Pro, a następnie wyeksportować dokument w dowolnym obsługiwanym formacie obrazu, ale nie mógł później zmienić zdania. To, co można było zrobić, to zabezpieczyć oryginalny obraz, a także osobno zapisać dokument Pixelmator Pro, który zawierał wszystkie zmiany.

Ta opcja nadal istnieje, ale Pixelmator Pro 3.3 Mosaic dodaje nową funkcję. Teraz, gdy użytkownik zapisuje na przykład plik JPEG, zapisywany jest również drugi plik o nazwie sidecar, który zawiera wszystkie szczegóły zmian, więc można je dodawać lub cofać, ładując obraz i plik sidecar z powrotem do Pixelmatora Pro.

Nowe narzędzia do regulacji i obrysu

Nowa aktualizacja Pixelmator Pro dodała funkcję o nazwie suwaki Clarity i Texture, która została wcześniej wprowadzona w aplikacji Pixelmator Photo tej samej firmy. Jest to funkcja „świadoma tekstury”, co oznacza, że została zaprojektowana w celu zrozumienia, w jaki sposób ludzie postrzegają światło, cienie i kolory, dzięki czemu edycja obrazu wygląda naturalnie.

Dodano również ulepszenia narzędzi Shadows i Highlights. Oznacza to, że „możesz teraz odzyskać znacznie więcej szczegółów z obrazów, które są zbyt ciemne lub zbyt jasne – mówi firma.

Jak zawsze, nowe uaktualnienie Pixelmatora Pro pozostaje bezpłatną aktualizacją dla obecnych użytkowników płatnej wersji programu, bez konieczności dopłacania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Pro | Apple Insider