Pixelmator Pro 3.2 wprowadza obsługę edycji wideo

Aktualizacja Pixelmator Pro 3.2 Lumière dostępna jest już do pobrania w Mac App Store, aplikacja zapewnia teraz możliwość edycji wideo oraz dodaje inne ważne funkcje.

Pixelmator 3.2 Lumière

Wersja Pixelmator Pro 3.2 Lumière umożliwia użytkownikom dokonywanie szybkich edycji filmów – wykonywanie takich operacji jak przycinanie, dostosowywanie kolorów, a także pozwala łączyć je z tekstem, obrazami i kształtami, stosować maski i nie tylko, bez opuszczania programu Pixelmator Pro. Aby ułatwić edycję, interfejs zawiera teraz kontrolki wideo na płótnie, za pomocą których użytkownicy mogą odtwarzać, wyciszać, przewijać i ustawiać ramki plakatów wideo w kompozycjach z wielu filmów.

Przeczytaj także: Nowy Pixelmator Pro 3.1 dodaje wsparcie dla macOS Ventura i obrazów AVIF

W ramach obsługi edycji wideo aktualizacja zapewnia również obsługę nowych formatów wideo i animowanych obrazów, w tym MP4 i QuickTime Movie, a także możliwość otwierania i eksportowania animowanych plików GIF i PNG. Filmy można eksportować ze zmienną jakością, regulowaną liczbą klatek na sekundę i przy użyciu szeregu typów kompresji, w tym Apple ProRes.

Ponadto aktualizacja Pixelmator Pro 3.2 Lumière wprowadza nową kategorię szablonów tytułów filmów 4K i dodaje kinowe szablony mediów społecznościowych zaprojektowane specjalnie do tworzenia ruchomych projektów.

Użytkownicy mogą personalizować szablony, zmieniając zastępcze wideo, wybierać spośród alternatywnych elementów i kolorów tworzonych indywidualnie dla każdego szablonu i nie tylko. Mogą też łączyć istniejące szablony nieruchomych obrazów w Pixelmatorze Pro z własnymi filmami, aby tworzyć animowane posty w mediach społecznościowych i inne projekty.

Dodatkowe ulepszenia w Pixelmator Pro 3.2 obejmują możliwość otwierania i edytowania Live Photos jako wideo oraz duże ulepszenia obsługi formatu plików Motion, w tym możliwość eksportowania plików Motion z warstwami wideo.

Ekran: Co nowego w Pixelmator 3.2 Lumière?
Ekran: Co nowego w Pixelmator 3.2 Lumière?

Pixelmator Pro 3.2 Lumière jest dostępny wyłącznie w Mac App Store jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych użytkowników. Nowi użytkownicy mogą teraz kupić program za 119,99 zł.

Udostępniono także drobną poprawkę Pixelmator 3.2.1.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator | MacRumors