Realme pracuje nad swoim klonem Dynamic Island

Według doniesień Realme może być pierwszą marką smartfonów z Androidem, która wprowadzi klon dynamicznej wyspy (Dynamic Island) firmy Apple.

Mini Capsule w smartfonie realme (klon Dynamic Island)
Mini Capsule w smartfonie realme (klon Dynamic Island) | fot. OnLeaks

Dynamiczna wyspa firmy (Dynamic Island) nie była zbyt mocno wykorzystywana przez aplikacje innych firm podczas jej uruchamiania w iPhonie 14 Pro przez firmę Apple. Powoli zaczyna się to zmieniać. Z kolei Realme, submarka chińskiego producenta telefonów Oppo, może być pierwszym OEM-em Androida, który sklonuje Dynamic Island firmy Apple – tak sugeruje usunięty tweet od dyrektora firmy, któray wyciekł. Informacja pojawia się w momencie, gdy wydaje się, że Dynamic Island jest warta skopiowania, ponieważ ta funkcja interfejsu użytkownika w końcu otrzymuje prawdziwe wsparcie od firm trzecich.

Zobacz też: „Dynamic Notch: Wallpaper App” tapetami ustraja Dynamiczną Wyspę

Nie jest to wielką niespodzianką. Jak wskazuje 9to5Google, Realme zasadniczo powiedział wszystkim, że chce sklonować Dynamic Island już we wrześniu. Wygląda na to, że od tego czasu trwają prace nad funkcją o nazwie Mini Capsule.

Zdjęcie w usuniętym tweecie rzeczywiście pokazuje element interfejsu użytkownika w kształcie pigułki u góry ekranu z wyświetlonym logo ładowania SuperVOOC Oppo. Animacja udostępniona przez OnLeaks za pośrednictwem Smartprix pokazuje, jak kapsuła rozszerza się i zapada, aby wyświetlić informacje o stanie ładowania.

W międzyczasie Dynamic Island firmy Apple była swego rodzaju tematem zastępczym od czasu premiery iPhone’a 14 Pro. Ten element oferuje kilka interesujących rzeczy, na przykład ostrzega, gdy bateria AirPodsów jest słaba.

Nieoficjalne zdjęcia Mini Capsule od Realme
Nieoficjalne zdjęcia Mini Capsule od Realme

Ale przede wszystkim musiał trochę poczekać, aż zewnętrzni twórcy aplikacji wykorzystają go w interfejsie API aktywności na żywo pod systemem iOS 16.1. System został udostępniony wszystkim w październiku 2022 roku z rozczarowującą listą obsługiwanych aplikacji.

Sytuacja w końcu się zmienia – niektóre znane aplikacje zaczynają wykorzystywać ten element dla swoich aplikacji. Uber wydaje aktualizację aplikacji, która wykorzystuje Dynamic Island, dzięki czemu można zobaczyć, na przykład, ile minut dzieli nas od rozpoczęcia przejazdu, bez pozostawiania otwartej aplikacji Uber. Mapy Google będą również dodawać obsługę akcje na żywo „w nadchodzących miesiącach”.

Będziemy musieli trochę poczekać, aby dowiedzieć się, co w pełni funkcjonalna Dynamic Island może oferować pod systemem iOS i jak będzie działał klon na Androidzie. W międzyczasie niecierpliwi właściciele telefonów z Androidem mogą pobrać odpowiednią aplikację.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge