Google Meet na mobile’u otrzymuje wirtualne tła w 360 stopniach

Aplikacja Google Meet na urządzeniach mobilnych otrzymuje obsługę wirtualnych teł w 360 stopniach.

Google Meet na różnych urządzeniach

W 2021 roku Google wprowadził swoją bibliotekę wciągających teł dla użytkowników swojej aplikacji do rozmów wideo Meet, aby konkurować z innymi, bardziej popularnymi usługami, takimi jak Zoom. Ta funkcja świetnie poradziła sobie z zastąpieniem tła dla uczestników spotkania, którzy łączyli się rozmaitych lokalizacji.

Przeczytaj też: Google ogłosiło zestaw nowych aktualizacji w Google Meet

Od tego czasu funkcja była powoli ulepszana, dodano filtry światła i kolorów, a także więcej opcji stylizowanego tła. Jednak Google idzie teraz o krok dalej i dodaje nowe 360-stopniowe tła wideo do swojej już obszernej biblioteki immersyjnych teł i udostępnia je do wykorzystania w rozmowach Meet na urządzeniach mobilnych.

Te tła wykorzystują żyroskop urządzenia mobilnego, aby stworzyć dynamiczne elementy, które poruszają się wraz z Tobą, gdy się poruszasz. Opcje dla tych środowisk 360° obejmują plażę i świątynię.

Mimo że jest to funkcja Google Workspace, będzie dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających konto Google, a nie tylko tych z kontami firmowymi. Jednak w przypadku użytkowników korzystających z tej funkcji w pracy, administratorzy IT będą mogli włączać i wyłączać tę funkcję. Ta funkcja będzie dostępna zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i systemem iOS.

Aktualizacja obejmuje szereg innych ulepszeń aplikacji Google Meet, w tym dodanie reakcji na spotkania. Zawsze miło jest widzieć, jak Google dodaje nowe funkcje do swojego pakietu aplikacji Workspace, które nie tylko wzbogacają doświadczenie osób korzystających z nich prywatnie, ale także tych, którzy polegają na tych aplikacjach w pracy i zwiększają swoją produktywność.

Zrzuty ekranów z aplikacji Google Meet
Zrzuty ekranów z aplikacji Google Meet

Spotkania wideo stały się niezbędnym narzędziem w dzisiejszych czasach, a przy opłakanym stanie wielu kamer internetowych, które są używane na co dzień, wszystko, co można zrobić, aby ulepszyć rzeczy po stronie oprogramowania, jest mile widziane.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | PhoneArena