Nominowany do Oscara „My Year of Dicks” budzi emocje

Internet nie może przestać mówić o nominowanym do Oscara 2023 „My Year of Dicks” — i słusznie!

Kadr z filmu krótkometrażowego „My Year of Dicks”
Kadr z filmu krótkometrażowego „My Year of Dicks”

We wtorek (24 stycznia 2023 roku) setki tysięcy ludzi oglądało nominacje do Oscarów 2023 i chichotało jak gimnazjaliści na zajęciach z edukacji seksualnej po tym, jak Riz Ahmed umiejętnie ogłosił „My Year of Dicks” pretendentem do tytułu najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. Spotkało się to niewątpliwie ze śmiechem publiczności.

Może Cię zaciekawić też: Serial animowany „The Nutty Boy” od 12 października

Komediowa nazwa filmu krótkometrażowego sprawiła, że wielu oglądało ogłoszenie Ahmeda w kółko i było ciekawych, aby dowiedzieć się więcej o filmie krótkometrażowym.

Stworzony przez Sarę Gunnarsdóttir film krótkometrażowy „My Year of Dicks” rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku i ogląda się go jak pamiętnik nastolatki, w której bohaterka wspomina swoją drogę do utraty dziewictwa. Film trwa zaledwie 25 minut i jest mieszanką różnych stylów i technik animacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o „My Year of Dicks”? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, w tym, jak go oglądać online za darmo.

Czym jest „My Year of Dicks”?

Opowiedziany w pięciu rozdziałach My Year of Dicks (dosłowne, grzeczne tłumaczenie to Mój rok penisów) to komediowy film krótkometrażowy oparty na pamiętniku Pameli Ribon Notes to Boys: And Other Things I Should’t Share in Public (pol. Notatki dla chłopców: i inne rzeczy, których nie powinnam udostępniać publicznie). Ribon zaadaptowała dzieło na ekran i współpracowała z islandzką reżyserką Sarą Gunnarsdóttir, aby ożywić swoją wizję.

Animowany film krótkometrażowy opowiada historię piętnastoletniej dziewczyny o imieniu Pam, o jej dążeniu do utraty dziewictwa. Podobnie jak większość dziewcząt żyjących w świecie cuchnącym mizoginią, napotyka kilka przeszkód.

Na swojej drodze spotyka się z palantami, niezręcznymi rozmowami z tatą (który namawia ją do powstrzymania się od seksu, bo to nie sprawia kobietom przyjemności, na przykładzie jej mamy – fuj!) („Pam, czy myślisz, że Wielki Ptak to prawdziwy ptak?”).

My Year of Dicks traktuje ten temat z perspektywy feministycznej, wykorzystując nostalgię do wspomnień o najlepszych i najgorszych częściach bycia nastolatką – pierwszych miłościach, pierwszych złamanych sercach, pierwszym seksie i tak dalej.

Jak i gdzie oglądać „My Year of Dicks” online?

„My Year of Dicks” można obejrzeć za darmo na Vimeo (poniżej). Całkowity czas trwania filmu krótkometrażowego wynosi 25 minut i 40 sekund.

Z czym konkuruje „My Year of Dicks” na Oscarach 2023?

My Year of Dicks rywalizuje z Chłopcem, kretem, lisem i koniem (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) Charliego Mackesy’ego i Matthew Freuda, Latającym marynarzem (The Flying Sailor) Amandy Forbis i Wendy Tilby, Ice Merchants João Gonzaleza i Bruno Caetano i An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It Lachlana Pendragona podczas rozdania Oscarów w 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider