Jony Ive zrobił film animowany dla Apple TV+

Apple zamówiło animowany film krótkometrażowy „Chłopiec, kret, lis i koń” oparty na książce Charliego Mackesy’ego — i którego producentem wykonawczym jest Jony Ive.

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse (Apple TV+)

Klasycznie animowany film Chłopiec, kret, lis i koń (tyt. oryg. The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) opowie historię z międzynarodowego bestsellera o tym samym tytule, o przyjaźni między czterema istotami, które szukają domu dla chłopca. W filmie z ilustracjami Mackesy’ego głosów użyczą Tom Hollander, zdobywca nagrody BAFTA, jako Kret, a także zdobywca nagrody SAG Idris Elba jako Lis i zdobywca Złotego Globu Gabriel Byrne jako Koń. Chłopca zagra debiutant Jude Coward Nicoll.

Apple współpracuje z BBC, które w Boże Narodzenie wyemituje film w Wielkiej Brytanii. Inne kraje będą mogły oglądać go na Apple TV+.

Nad projektem pracowali Matthew Freud, producentka Cara Speller z NoneMore Productions, która wcześniej pracowała przy Miłość, śmierć i roboty Netfliksa. JJ Abrams i Hannah Minghella z Bad Robot są również zaangażowani w obowiązki produkcyjne, a reżyserami są Peter Baynton i Charlie Mackesy.

Oryginalną ściężkę dźwiękową przygotowała kompozytorka Isobel Waller-Bridge, którą wykonuje Orkiestra Koncertowa BBC pod dyrekcją Geoffa Alexandra.

Obok Woody’ego Harrelsona na liście producentów wykonawczych jest Jony Ive. Ive jest oczywiście byłym szefem projektantów w Apple, który po swoim odejściu założył firmę projektową LoveFrom.

Przygoda nad kręceniem filmu „Chłopiec, kret, lis i koń” z moim niesamowicie uzdolnionym zespołem animatorów była magiczna – powiedział Mackesy. Nigdy nie marzyłem, że to się stanie — ale to tak poruszające, że ta historia będzie oglądana w Boże Narodzenie. Naprawdę mam nadzieję, że przyniesie trochę radości, śmiechu i pocieszenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple