Serial animowany „The Nutty Boy” od 12 października

Zobacz zwiastun serialu „The Nutty Boy” — pierwszej brazylijskiej produkcji animowanej Netfliksa.

„The Nutty Boy” – serial animowany Netflix (2022)

W tym roku całe rodziny będą mogły obejrzeć wspólnie pierwszy brazylijski serial animowany pt. „The Nutty Boy” bazujący na książkowym pierwowzorze autorstwa Ziraldo (tyt. oryg. „O Menino Maluquinho”), którego premiera jest zaplanowana na 12 października 2022 roku. Na starszych i młodszych fanów tej kultowej serii czeka już oficjalny zwiastun.

Przeczytaj także: Powstanie film i serial animowany „Tytus, Romek i A’Tomek”

To pierwsza animowana adaptacja książki Ziraldo, która zaskoczy widzów nie tylko nowymi postaciami, ale także uwspółcześnionym wątkiem. Twórcy serialu chcą zainteresować nowe pokolenie fanów uniwersum zwinnego i lubiącego słodycze Nutty Boya z charakterystycznym garnkiem na głowie. Od premiery w latach 80. ubiegłego wieku bliska sercu wielu Brazylijczyków seria książek „The Nutty Boy” została wydana w ponad 10 krajach, sprzedając się w łącznym nakładzie ponad 4 mln kopii. 

Cieszę się, że animowana wersja Nutty Boya przyciągnie nowe pokolenie Brazylijczyków dzięki współczesnym motywom odnoszącym się do trudów dzieciństwa i dorastania – mówi Ziraldo, twórca postaci. – To także okazja do wspólnego oglądania, dzięki której dorośli przypomną sobie dzieciństwo, a dzieci stworzą własne skojarzenia z chłopcem. 

Serial „The Nutty Boy” został wyprodukowany dla Netflix przez firmę Chatrone. Za adaptację książkowego pierwowzoru odpowiadają Carina Schulz i Rodrigo Olaio. Reżyserami są Beto Gomez i Michele Massagli, a scenografami Beta Kruger i Walkir Fernandes. Za scenariusz w głównej mierze odpowiada Gustavo Suzuki, a za animacje Fits.

Frajda dla całej rodziny!

Zawołaj rodziców, dziadków, wujostwo i rodzeństwo, a potem siądźcie razem na kanapie, aby wspólnie cieszyć, śmiać się i zachwycać najlepszą rozrywką. W ciągu najbliższych miesięcy swoją premierę na Netflix będą mieć nowe filmy, seriale i programy, które dowiodą, że nic tak nie łączy, jak wspólne oglądanie.

Wybrane nowości to: „Enola Holmes 2” — sequel, w którym bohaterka podejmuje swoją pierwszą oficjalną sprawę odnalezienia zaginionej dziewczyny; „Kraina Snów” — przypominająca sen podróż córki w poszukiwaniu ojca; „Szkoła dobra i zła” — dramat w klimacie fantasy oparty na bestsellerach Somana Chainaniego; „Smok mojego ojca” — animacja o przygodach chłopca o imieniu Elmer; „Matylda” — musicalowa adaptacja filmu o tym samym tytule oraz „Scrooge: Opowieść wigilijna” — animowany musical na podstawie klasyku Dickensa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix