Nowy Pixelmator Pro 3.1 dodaje wsparcie dla macOS Ventura i obrazów AVIF

Jak zwykle, aktualizacja Pixelmator Pro 3.1 Fortuna jest bezpłatna w sklepie App Store dla obecnych użytkowników, którzy wykupili pełna wersję programu.

Pixelmator Pro 3.1 „Fortuna”

Program Pixelmator Pro otrzymał aktualizację do wersji 3.1 „Fortuna”, która dodaje wsparcie dla nowego systemu macOS Ventura i obrazów w formacie AVIF. Inne aktualizacje obejmują nowe, szybsze otwieranie dokumentów oraz zupełnie nowy gładki styl narożników z opcjami regulacji promienia poszczególnych narożników. Dodano także kilka poprawek do ML Super Resolution, metadanych szablonów i eksportowania obrazów. Jest to aktualizacja Pixelmatora 3.0 Muse, który dodał makiety z szybka zmianą kolorów i wzorów szablonów.

Ulepszenia w Pixelmator Pro 3.1 Fortuna

Pixelmator Pro jest teraz w pełni kompatybilny z macOS Ventura, najnowszą aktualizacją systemu operacyjnego Apple’a dla komputerów Mac. Użytkownicy mogą wykonywać wiele zadań jednocześnie za pomocą Stage Manager, aby przełączać się między oknami Pixelmator Pro lub innymi aplikacjami, wyświetlać podglądy dokumentów Pixelmator Pro i nie tylko.

Całkowicie zrewidowała otwieranie dokumentów w Pixelmator Pro 3.1. Ulepszenia wydajności pozwalają użytkownikom przeglądać i otwierać dokumenty Pixelmator Pro szybciej niż wcześniej. Podgląd dokumentów Pixelmator Pro otwiera się teraz szybko w Spotlight i Finder, a użytkownicy mogą szybciej edytować nawet duże pliki, takie jak makiety.

Kolejnym dodatkiem jest wsparcie dla AVIF. Należy dodać, że AVIF lub AV1 Image File Format to format obrazu nowej generacji zaprojektowany do tworzenia wysokiej jakości obrazów w sieci o małych rozmiarach plików. Apple dodało obsługę plików AVIF w Safari na macOS Ventura, a Pixelmator Pro może teraz otwierać i edytować te obrazy.

Dzięki ulepszeniom edycji promienia narożnika użytkownicy mogą dostosować promień poszczególnych narożników kształtu. Dodano również płynniejszy styl narożników, aby ludzie mogli tworzyć wybrane kształty, które Apple spopularyzowało za pomocą ikon aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

Dzięki całkowicie nowemu przyciskowi Wyczyść ostatnie można teraz usuwać ostatnie puste dokumenty i ostatnie szablony z ostatnich.

Co nowego w Pixelmator Pro 3.1 „fortuna”

Poprawki:

  • Naprawiono metadane szablonu, które nie zawierały faktycznej daty utworzenia dokumentu.
  • Naprawiono błąd, który podczas eksportowania obrazów ze współczynnikiem skali 0,5x powodował znikanie niektórych warstw tekstu.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że po użyciu ML Super Resolution niektóre ustawienia Eksportuj dla Internetu przestawały odpowiadać.

Pixelmator Pro jest dostępny w Mac App Store za 229,99 zł. Do działania wymagany jest system macOS 11 Big Sur lub nowszy i jest w pełni zoptymalizowany dla komputerów Mac z układem scalonym Apple’a (M1).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator