„Tango” Witkowskiego trafi na ekran!

CANAL+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego „Tango”, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Literanova w lipcu 2022 roku.

CANAL+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego „Tango”

Powieść zatytułowana Tango to najmroczniejszy kryminał Michała Witkowskiego i zarazem groteska, splecione w śmiertelnym uścisku — wyjątkowa gratka zarówno dla miłośników kryminałów noir, jak i świetnej literatury. Witkowski w „Tangu” doskonale oddaje realia okresu międzywojennego — napisanie książki poprzedził gruntowny research, na który poświęcił kilka lat. Pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał.

Zobacz też: „Klub rozkoszy” – obowiązkowa pozycja dla lubiących seks

Michał Witkowski, jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków. W „Tangu”, odwołując się do tradycji kryminału noir, łącząc styl braci Coen i Tarantino, wykreował niesamowicie duszną, ciemną, perwersyjną atmosferę, precyzyjnie oddając realia mrocznej, przedwojennej Polski.  

„Tango” ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć.

Michał Witkowski

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+ Polska